PrzyKasie.pl

Europejskie start-upy ze wsparciem od Rossmanna

Rossmann został partnerem wiosennej edycji MIT Enterprise Forum CEE. Program pomaga nawiązywać współpracę między start-upami z Europy Środkowo-Wschodniej a dużymi, międzynarodowymi firmami.

Rossmann jako lider rynku drogeryjnego wyznacza trendy i wprowadza nowinki technologiczne w swojej branży. Od 2017r. działa aplikacja Rossmann PL, wzbogacana o kolejne usprawnienia jak np. bezpieczne zakupy Rossmann GO. Wielka popularnością cieszy się także nasza drogeria internetowa (na www.rossmann.pl) oraz dostępne w każdej drogerii kasy samoobsługowe.

Bieżąca edycja MIT Enterprise Forum CEE skierowana jest do start-upów technologicznych, działających w obszarach, m.in. nowej energetyki, przemysłu, technologii finansowych i ubezpieczeniowych, zrównoważonego rozwoju, technologii marketingowych, inteligentnego miasta i sklepu autonomicznego. Program wspierany jest przez Massachusetts Institute of Technology, czyli amerykańską kolebkę innowacyjnej przedsiębiorczości. MIT Enterprise Forum daje start-upom szansę budowania rozpoznawalności i wiarygodności na rynkach zagranicznych. Uczestnictwo w projekcie pozwala na rozwój przełomowych rozwiązań pod okiem doświadczonych przedsiębiorców.

Jest to również niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów z partnerami biznesowymi oraz zdobycia przewagi rynkowej poprzez współpracę z liderami branży. Oprócz możliwości networkingowych, mentoringu oraz pilotażu w renomowanej firmie partnerskiej, zagraniczne start-upy mają szansę na finansowanie w wysokości nawet do 250 tys. zł w ramach Poland Prize.

Od początku inicjatywy, czyli od 2016 r., wpłynęło ponad 2 tys. aplikacji z 30 państw, a aż 200 firm skorzystało z akceleracji. Wśród najbardziej rozpoznawalnych start-upów, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach są m.in.: Telemedico, Hashiona, Genomtec, Zowie, StethoMe, Lerta, Plantalux, WorkAI, PlanetHeroes, Symmetrical AI.

Aplikacje do bieżącej edycji start-upy mogą składać do 28 lutego 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej: www.mitefcee.org. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi na początku czerwca.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK