PrzyKasie.pl

Zaczął się sezon na urządzenia do chłodzenia

Słoneczne, ciepłe dni to z pewnością znakomita informacja dla wszystkich spragnionych lata. Zbyt wysokie temperatury to jednak spora uciążliwość szczególnie dla tych, którzy ten czas spędzają w domu lub w pracy. Najprostszym rozwiązaniem na duszną atmosferę w pomieszczeniach są wentylatory, cyrkulatory i klimatyzatory, które szybko i skutecznie przyniosą upragniony chłód. Na razie jest w czym wybierać i wiele urządzeń można kupić w promocyjnych cenach. 

Na upały szczególnie powinny uważać osoby starsze i dzieci. Wysokie temperatury potrafią być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli utrzymują się przez dłuższy okres, dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia do chłodzenia.

Pierwsze upalne dni skłoniły wielu klientów do zakupów odpowiedniego urządzenia. Do końca czerwca w MediaMarkt trwa akcja promocyjna i wiele modeli w można kupić w obniżonych cenach. W ofercie mamy szeroki wybór wentylatorów, klimatyzatorów czy klimatorów różnych marek i w różnych przedziałach cenowych. – mówi Michał Nowotka, Kupiec Małego AGD w MediaMarkt. – Są to produkty sezonowe i szybko rotujące, a w czasie upałów zainteresowanie nimi jest ogromne.

Na rynku znajdziemy wiele typów urządzeń zapewniających przyjemną temperaturę w pomieszczeniach. Różnią się one przede wszystkim mocą i wydajnością, a na początku sezonu z pewnością każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Sprawdziliśmy w MediaMarkt, na co warto zwrócić uwagę.

Oferta wentylatorów obejmuje modele biurkowe, stojące i kolumnowe. Wentylatory biurkowe są najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Mieszczą się na biurku czy szafce, zapewniając chłodzenie punktowe lub na małej powierzchni. Różnią się mocą (z reguły od 30 do 50W) oraz wielkością śmigła – im większe, tym  większy strumień chłodnego powietrze i zasięg działania. Do  dużych pomieszczeń  przeznaczone są wentylatory stojące – o mocy od 40 do 70W, regulowanej wysokości (do ok. 150 cm) oraz zakresie obrotu dochodzącego do 90 stopni. Modele kolumnowe zamiast jednego śmigła posiadają wiele skrzydełek, a nawiewem dorównują tradycyjnym wiatrakom o mocy od 30 do 90W. Dodatkowym atutem jest fakt, że zajmują niewiele miejsca.

Niektóre wentylatory są wyposażone w pilota, którym możemy sterować intensywnością nawiewu czy ustawić czas pracy urządzenia. Część modeli posiada dodatkowo funkcję jonizacji powietrza. – mówi Michał Nowotka z MediaMarkt.

Ceny tych urządzeń zaczynają się już od kilkunastu złotych za mini-wentylator przenośny.  Wentylatory biurkowe można kupić w cenie od kilkudziesięciu złotych, natomiast za urządzenie stojące czy kolumnowe zapłacimy w granicach  99 – 600 zł. Te droższe modele posiadają dodatkowe funkcje, np. dodatkowo nawilżą powietrze w pomieszczeniu.

Przykładowe produkty z aktualnej oferty promocyjnej MediaMarkt: 

  • Wentylator OK. OtF231-W – 49,99 zł (zamiast 59,90 zł)
  • Wentylator KOENIC KSF 400 – 169,00 zł (zamiast 229,00 zł)
  • Wentylator z nawilżaczem ORION OF-SM616R – 499,00 zł (zamiast 599,00 zł)
  • Wentylator kolumnowy STADLER FORM PETER – 699,00 zł (zamiast 799,00 zł

Urządzeniem z pozoru podobnym do wentylatorów, lecz pełniącym nieco inną funkcję są cyrkulatory. Wprawiają one powietrze w ruch i zapewniają mu odpowiednią cyrkulację, czyli równomierne rozprowadzanie po całym pomieszczeniu. Pozwala to na wyrównanie temperatury, dlatego cyrkulatory można wykorzystywać nie tylko latem, ale i zimą. 

Przykładowe produkty z oferty MediaMarkt:

  • Cyrkulator HB AC3040S – 149,00 zł (zamiast 167,00 zł)
  • Cyrkulator BIMAR VS57 – 299,00 zł (zamiast 349,00 zł)

Bardziej zaawansowanymi urządzeniami, które obniżą temperaturę w pomieszczeniu, są klimatyzatory. W MediaMarkt można znaleźć klimatyzatory przenośne, które skutecznie ochłodzą powietrze w dowolnym pomieszczeniu.

Kupując klimatyzator, trzeba zwrócić uwagę na wydajność, która jest zależna od jego mocy – mówi Michał Nowotka – Aby ustalić minimalną potrzebną moc, należy pomnożyć wysokość pokoju przez powierzchnię, wtedy uzyskamy wynik w m3. Na każdy m3 potrzebujemy 45W mocy klimatyzatora. Warto uwzględnić również dodatkowe czynniki, takie jak okna ze strony południowej. 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na parametr przepływu powietrza (mocne klimatyzatory mogą „przerobić” w godzinę nawet 300 m3 powietrza), prędkość, która może być regulowana ręcznie lub automatycznie oraz na zakres ustawień temperatury. Klimatyzatory mogą mieć również dodatkowe wyposażenie, np. wyświetlacz LCD, programator czasowy, pilot na podczerwień, kółka. Zakup klimatyzatora to wydatek powyżej tysiąca złotych.

Przykładowe produkty z oferty MediaMarkt:

  • Klimator BIMAR VR28 – 639,00 zł (zamiast 699,00 zł)
  • Klimatyzator KOENIC KAC3352 – 1299,00 zł (zamiast 1499,00 zł)

Przed podjęciem decyzji o zakupie urządzania warto odwiedzić sklep MediaMarkt w swojej okolicy i zapytać fachowy personel o radę lub zadzwonić na infolinię 799 35 35 25, która działa przez siedem dni w tygodniu w godzinach 8:00-21:00. To najprostszy i najwygodniejszy sposób, żeby wybrać produkt, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

MediaMarkt należy do MediaMarktSaturn Retail Group, europejskiego lidera dystrybucji elektroniki użytkowej i związanych z nią usług. W ofercie MediaMarkt można znaleźć zarówno premierowe, innowacyjne produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach oraz produkty marek własnych. Wychodząc poza typową rolę sklepu, MediaMarkt oferuje bogaty pakiet usług dodatkowych oraz profesjonalne doradztwo, stając się przewodnikiem w tak szybko rozwijającym się cyfrowym świecie. MediaMarkt stawia sobie za cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, dlatego konsekwentnie rozwija wielokanałowy model dystrybucji. 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK