PrzyKasie.pl

600 ton elektrośmieci zebranych w ramach akcji „Kwiaty za elektrograty”

Ogromne zaangażowanie klientów i pracowników, imponujący wynik zebranych 612 ton elektroodpadów oraz prawie 400 tysięcy rozdanych sadzonek wrzosów, tak Castorama podsumowała tegoroczną edycję akcji „Kwiaty za elektrograty”.

W ostatni weekend września Castorama przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję odbierania niepotrzebnych elektroodpadów od klientów. Każdy, kto przyniósł zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymywał w zamian sadzonki wrzosów. Akcja objęła wszystkie sklepy sieci, a ogromne zainteresowanie i zaangażowanie przyniosły rekordowy wynik zebranych ponad 612 ton odpadów potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska i zagracających na co dzień nasze domowe zakamarki.

Kampania „Kwiaty za elektrograty” ma wymiar edukacyjny i jest jednocześnie zaproszeniem do bezpośredniego działania dla ludzi. Pokazuje potencjalne zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego segregowania odpadów niebezpiecznych, jak również aktywnie wspiera i aktywizuje wszystkich chętnych w działaniach związanych z dbaniem o środowisko naturalne. W ramach akcji każda osoba, oddająca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymała w zamian sadzonki wrzosów. Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają, że zrozumienie potrzeby właściwego gospodarowania elektroodpadami, w opinii przedstawicieli Castorama, jest bardzo duże. Wśród przekazywanych przedmiotów znalazły się m.in. zużyte małe i większe AGD, narzędzia elektryczne, telewizory, radioodbiorniki oraz baterie i żarówki. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarówno klientów, jak i pracowników naszych sklepów, w tym roku wynik jest ponad trzykrotnie wyższy niż w zeszłym. Rok temu zebraliśmy 195 ton elektroodpadów, w tym aż 600 ton. Utwierdza nas to w przekonaniu, że nasza inicjatywa rozwija się w dobrym kierunku, warto ją kontynuować, a z roku na rok coraz więcej osób czeka na ten wyjątkowy wrześniowy weekend, w którym odpady zamieniają się w piękne wrzosy – podkreślił Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i odpowiedzialności społecznej. 

Rekordową zbiórką może pochwalić się zespół sklepu Castorama w Oświęcimiu – przez trzy dni zbiórki zebrano 100 palet elektroodpadów, co równa się ponad 20 tonom. Nie tylko tysiące pięknych wrzosów cieszy teraz wielu mieszkańców tej miejscowości i okolic, ale nieoceniony jest efekt tej zbiórki dla zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie – dodaje Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i odpowiedzialności społecznej. 

Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem zbiórki było obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Kampania zdecydowanie wpisuje się w realizowaną przez Castorama Polska strategię zrównoważonego rozwoju i stanowi doskonały przykład na jej praktyczne zastosowanie. Więcej na temat programów związanych z odpowiedzialnością społeczną Castoramy znajduje się pod adresem https://www.castorama.pl/castorama/zrownowazony-rozwoj.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK