PrzyKasie.pl

Dobry Start 2020 – kiedy i jak złożyć wniosek 300+ na wyprawkę szkolną?

Już od 1 lipca można składać wniosek o wyprawkę dla dziecka w ramach programu Dobry Start (popularny program 300 plus). Podpowiadamy, jak złożyć wniosek o wyprawkę dla dziecka. Co prawda do nowego roku szkolnego jeszcze dwa miesiące, ale już teraz warto zadbać o dodatkowe pieniądze na przybory szkolne.

  • Jak złożyć wniosek 300 plus o wyprawkę szkolną Dobry Start?

W lipcu wnioski 300 plus można składać tylko on-line, przez internet. Wygodnie można to zrobić przez strony internetowe banków, bankowość elektroniczną. Należy zalogować się na swoje konto w banku i wypełnić wniosek.

  • Dla kogo jest dofinansowanie wyprawki szkolnej 300+?

W ramach programu Dobry Start dzieci otrzymują świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Wsparcie przysługuje wszystkim uczniom do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności – do 24. roku życia, bez względu na dochód rodziny – informuje Bank Pekao S.A.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów – informuje Getin Bank.

Aby otrzymać dofinansowanie należy wypełnić odpowiedni wniosek. Od 1 lipca klienci Banku Pekao mogą to zrobić wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się np. do bankowości internetowej Pekao24 i w sekcji „e-Urząd” wybrać wniosek Dobry start. Większość pól zostanie wypełniona automatycznie na podstawie danych z systemu banku – całość zajmie kilka minut.

  • Uwaga:

Wypełniając wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy do 30 września.

Jeżeli natomiast złożymy go między 1 września a 30 listopada, na świadczenie trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy.

  • Jeśli nie przez Internet, to jak?

Osoby, które wolą wypełnić wniosek w sposób tradycyjny, będą mogły to zrobić od 1 sierpnia osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

ZOBACZ informacje na stronie rządowej.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK