PrzyKasie.pl

IKEA w 2024 r. będzie mogła zasilić energią 36 tys. mieszkań w Polsce

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a zwłaszcza cyrkularność i energia odnawialna – to najważniejsze tematy debat, w których uczestniczyli przedstawiciele IKEA podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. IKEA już obecnie produkuje i wykorzystuje energię z farm wiatrowych, a kolejne inwestycje pozwolą uzyskać moc, która mogłaby zasilić 36 tys. gospodarstw domowych w Polsce – powiedziała dyrektorka ds. komunikacji IKEA Anita Ryng.

„Cyrkularność w naszym rozumieniu to produkty IKEA, które powinny być odnawialne, produkowane z materiałów z recyklingu albo takie, które można jak najdłużej użytkować” – mówiła Anita Ryng.

W tym kontekście wskazała na usługę „Oddaj i zyskaj”, polegającą na możliwości odsprzedania niektórych mebli zakupionych w IKEI w ciągu poprzednich 5 lat, które to meble następnie firma poddaje renowacji i daje im nowe życie.
 
IKEA obecnie produkuje zieloną energię z farm wiatrowych, których moc wystarcza do zasilenia wszystkich sklepów, magazynów i centrów dystrybucyjnych firmy w Polsce.

„W 2024 roku ukończymy kolejne inwestycje, które pozwolą uzyskać z farm wiatrowych i słonecznych energię elektryczną, której moc mogłaby zasilić 36 tys. gospodarstw domowych” – podkreśliła Anita Ryng.

XXXI edycję dorocznego Forum Ekonomicznego zorganizowano w Karpaczu w dniach 6-8 września 2022 roku.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK