PrzyKasie.pl

Nie daj się oszukać na drodze, zamontuj kamerę!

Wideorejestrator dla wielu Polaków stał się już podstawowym wyposażeniem każdego pojazdu. Pomaga w ustaleniu przyczyn kolizji, identyfikacji sprawcy, a nawet stanowi podstawę do odwołania wobec niesłusznie wystawionych mandatów. MediaMarkt podpowiada jak wybrać odpowiedni model. 

Początek 2022 roku przyniósł wiele zmian w przepisach ruchu drogowego. Najbardziej dotkliwymi poprawkami prawa dla kierowców bezapelacyjnie okazały się drastyczne podwyżki mandatów. Chociaż docelowo oczywiście mają one doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, to w konsekwencji mogą stać się również przyczyną serii nieprzyjemnych, często kosztownych sytuacji. Tylko w 2021 roku, na polskich drogach doszło do ponad 20 tysięcy wypadków w wyniku różnych, nie zawsze prostych do wyjaśnienia, okoliczności. W ustaleniu faktów i dochodzeniu swoich praw pomogą nam wideorejestratory.

Wzrost zainteresowania kamerami samochodowymi jest związany z rosnącą świadomością kierowców. Bezpieczeństwo i komfort na drodze to sprawa priorytetowa i coraz więcej osób prowadzących pojazd chce rejestrować sytuację na drodze. Jak pokazują liczne przykłady, wideorejestratory są również istotnym wsparciem w wyjaśnieniu spraw spornych. To inteligentne urządzenia, które są wyposażone w różne funkcje. Przed zakupem warto porównać różne modele, ocenić swoje potrzeby i zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. – mówi Przemysław Kępczyński, Dyrektor Telecom & Foto w MediaMarkt.

Szeroką ofertę wideorejestratorów znajdziemy w popularnej sieci sklepów z elektroniką użytkową MediaMarkt. Poszczególne modele różnią się nie tylko designem czy sposobem mocowania do szyby, ale również funkcjami. Stąd wybór może przysporzyć sporą zagwozdkę. 

Najważniejsze funkcje wideorejestratorów:

Autostart – dzięki tej funkcji kamera włącza się automatycznie i rozpoczyna nagrywanie filmu w momencie uruchomienia silnika,

Nagrywanie w pętli – po zapełnieniu karty pamięci najstarsze pliki są automatycznie usuwane i mamy miejsce na kolejne nagrania,

Czujnik wstrząsów (G-Sensor) – w razie wykrycia nagłego uderzenia lub kolizji plik wideo zostaje automatycznie zabezpieczony przed skasowaniem. Wiele kamer posiada również przycisk zabezpieczający plik przed skasowaniem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując wideorejestrator:

  • rozdzielczość nagrywania oraz prędkość poklatkowa – decyduje o jakości i płynności zarejestrowanego filmu,
  • tryb nocny – przydatny podczas jazdy w nocy i w ulewnym deszczu,
  • moduł GPS – umożliwia odczyt z plików śladu GPS,
  • systemy ostrzeżeń – informacje o fotoradarach, przekroczeniu obowiązującej prędkości, niekontrolowanej zmianie pasa ruchu czy przeszkodami na drodze,
  • kamera wsteczna – zestaw dwóch kamer, filmujących to, co dzieje się przed i za samochodem,
  • nagrywanie na parkingu – funkcja przydatna na parkingach, żeby ustalić sprawcę zdarzenia,
  • kąt widzenia kamery – informuje, jak szeroki obraz zapisuje rejestrator,
  • przekątna wyświetlacza – wpływa na wielkość urządzenia, większe modele lepiej stosować w samochodach ciężarowych,
  • rozdzielczość zdjęć – funkcja przydatna przy dokumentowaniu szkód dla rzeczoznawcy,
  • złącza wideorejestratora – warto wiedzieć, ile i jakie porty znajdziesz w wideorejestratorze.

Wybrane modele:

Wideorejestrator NAVITEL MSR 700

Poprzez nowoczesny obiektyw oraz przesłonę, ten wideorejestrator zapewni świetną jakość obrazu nawet przy słabych warunkach nagraniowych. Bez wglądu na pogodę oraz oświetlenie, model MSR 700 dostarczy nam nagranie pełne wyrazistych szczegółów. Ponadto, w systemie optycznym kamery zastosowano szerokokątny obiektyw (170°). Zapewni to panoramiczny obraz, obejmujący całą drogę. Tryb parkingowy pozwala na nagranie ewentualnego zdarzenia nawet podczas parkowania, po wyłączeniu silnika. W ten sposób ewentualne zdarzenia są rejestrowane również kiedy przebywasz poza pojazdem. 

Wideorejestrator NAVITEL R700 GPS Dual

Model R700 GPS Dual to istna definicja wielofunkcyjności wśród wideorejestratorów. Do jego zalet, poza nagraniami w jakości Full HD, należy prędkościomierz oraz system informatora GPS. Dzięki temu błędnie wystawione mandaty przestaną nam grozić. Co więcej, urządzenie poinformuje nas przed ściśle kontrolowanymi odcinkami trasy. Ten inteligentny model wyposażony jest także w kamerę cofania, moduł W-Fi, sensor SONY STARVIS (night vision) oraz tryb parkingowy.

Wideorejestrator NAVITEL R10

Wyposażony został w rewolucyjny obiektyw wykonany z sześciowarstwowego szkła, tym samym zapewniając użytkownikowi wysoką jakość nagrań wideo. Zamontowany w video rejestratorze G-Sensor jest aktywowany w przypadku zderzenia lub nagłego manewru. W ten sposób, w trakcie potencjalnego wypadku, nagrany materiał zostanie odpowiednio zabezpieczony. Co niemniej ważne, kamera jest wyposażona również w moduł GPS, Wi-Fi i tryb parkingowy. 

W ofercie sieci MediaMarkt można znaleźć ponad 100 modeli wideorejestratorów na każdą kieszeń. 

Warto zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria, dzięki którym podróż będzie jeszcze bardziej przyjemna i komfortowa:

– karta pamięci microSD do rejestratora jazdy (np. kartę pamięci microSD, Samsung MB-MJ64GA/EU PRO, SanDisk MICRO SD 64GB 100MB/s C10)
ładowarka samochodowa z odpowiednim napięciem wyjściowym (np. HAMA USB-C Power Delivery)
– uchwyt samochodowy z ładowarką (np. HAMA FC10 Motion 188300)
– słuchawka Bluetooth (np. JABRA M300-XT)

Wideorejestrator to inteligentny towarzysz podróży, którego warto mieć zawsze w samochodzie. Pozostaje tylko decyzja, który model wybrać.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK