PrzyKasie.pl

Świetna forma przez cały rok – czy to aż tak trudne?

Krótsze dni, niższa temperatura i coraz mniej słońca. Oznacza to jedno – nadeszła jesień. Trening na siłowni czy wieczorne bieganie znacznie chętniej zamieniamy na książkę i koc, a sportowe buty idą w odstawkę na rzecz ciepłych kapci. Należy jednak pamiętać, że aktywność fizyczna i utrzymanie odpowiedniej formy ważne są przez cały rok. Poznaj proste sposoby i sprawdzone porady od MediaMarkt na utrzymanie kondycji jesienią i zimą.

Regularność treningów i aktywne spędzanie czasu w okresie jesiennej chandry bywa trudne nawet dla najbardziej zapalonych sportowców. Dlatego warto poszukiwać sprawdzonych sposobów, dzięki którym utrzymasz motywację i będziesz mógł cieszyć się doskonałą formą przez cały rok, a następny sezon powitasz w pełni przygotowany. Od czego więc zacząć, aby nasze zdrowie, samopoczucie i sylwetka przestały zaliczać ciągłe wzloty i upadki? 

Po pierwsze – wyznaczanie osiągalnych celów 

Każdego dnia napotykamy w mediach społecznościowych zdjęcia prezentujące sportowców i blogerów o idealnych sylwetkach czy wyniki codziennego joggingu znajomych prezentowane w dziesiątkach kilometrów. Pamiętajmy, żeby przede wszystkim skupić się na sobie i swoich możliwościach! Wyznaczajmy cele, które będą możliwe do osiągnięcia i poprzeczkę stawiajmy na odpowiedniej dla nas wysokości. W przeciwnym razie każde niepowodzenie będzie powodować frustrację, a motywacja spadnie. Warto korzystać ze wsparcia nowych technologii i dostępnych w sklepach produktów – w tym przypadku idealnie sprawdzi się krokomierz w postaci smartwatcha Huawei Watch GT Sport, który pozwoli monitorować codziennie osiągnięcia i postępy, a następnie stopniowo zwiększać ilość i intensywności treningów czy spacerów. 

Po drugie – monitorowanie efektów 

Większość osób poszukuje motywacji poprzez oglądanie czy śledzenie postępów innych. Zdjęcia wymarzonych sylwetek czy filmiki prezentujące przemianę w dwa miesiące brzmią znajomo. Niezbędne jest jednak uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ efekty nie zawsze będą widoczne w lustrze już po tygodniu. Dobrym sposobem jest robienie raz w tygodniu zdjęcia swoich postępów, co pozwoli na obserwowanie nawet najmniejszych zmian w sylwetce lub po prostu zainwestowanie w specjalną wagę, np. HUAWEI AH100 Smart Scale. Za pomocą jednego pomiaru daje ona możliwość odczytu 9 wskaźników na naszym smartphonie, dzięki specjalnej aplikacji, która łączy się z urządzeniem za pośrednictwem bluetooth 
 

Po trzecie – znajdźmy małe rzeczy, które będą umilać czas ćwiczeń 

Może warto stworzyć nową playlistę, która będzie towarzyszyć nam podczas treningu? To niesamowite, jak niektóre utwory mogą zmotywować i pomóc przejść przez trudne, fizyczne zadania. Ciągłe słuchanie tych samych piosenek może sprawić, że poczujemy się znudzeni. Do słuchania muzyki podczas aktywności sportowych, idealnie sprawdzą się bezprzewodowe słuchawki SONY WI-SP510, które sprawią, że kabel już nigdy nie zaplącze się w kieszeni podczas biegania. Preferujesz trening z grupą znajomych lub chcesz poczuć się jak na siłowni? W takiej sytuacji zamiast słuchawek, warto postawić na bezprzewodowy głośnik JBL Flip 5, dzięki któremu stworzysz sportową atmosferę nie wychodząc z domu.

Po czwarte – odpowiednie nawyki żywieniowe

Świadome i zbilansowane odżywianie to nieodłączony element utrzymywania formy. Zdrowa dieta mylnie kojarzona jest z wieloma wyrzeczeniami oraz trudnym i czasochłonnym przygotowywaniem posiłków. Jednak często wystarczy niewielka zmiana nawyków żywieniowych, by poczuć się lepiej i pobudzić metabolizm do działania. Idealnym przykładem drobnej, a znaczącej zmiany jest zastąpienie słodkich napojów świeżymi sokami, w których przygotowaniu pomoże wyciskarka wolnoobrotowa PHILIPS HR1889/70 Viva Collection. Jeżeli natomiast nie masz pomysłu na szybkie i jednocześnie pełnowartościowe śniadanie lub przekąskę – zainwestuj w blender np. BRAUN MQ5245WH MultiQuick 5, który pozwoli na przygotowanie lekkich, bogatych w witaminy, a jednocześnie smacznych i pożywnych koktajli owocowych lub warzywnych w mniej niż 5 minut.

Otoczeni szeroką ofertą produktów często nie wiemy, na co się zdecydować i całkowicie rezygnujemy z ich pomocy. Warto jednak skorzystać ze wsparcia ze strony nowych technologii – te pozornie drobne zmiany sprawią, że niezależnie od pory roku nasz nastrój i motywacja utrzyma się na stałym poziomie. 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK