PrzyKasie.pl

Unikalne narzędzie do audytu walutowego

Cinkciarz.pl proponuje przedsiębiorstwom unikalne na rynku narzędzie do kompleksowej analizy kursów walut. Audyt walutowy porównuje kurs transakcji wykonanej przez firmę w przeszłości z realnym kursem fintechu w analogicznym czasie. 

Cinkciarz.pl oferuje firmom audyt kursów historycznych transakcji w celu optymalizacji kosztowej. Jest to bezpłatne narzędzie dla przedsiębiorstw różnej wielkości, które w szybki i bezpieczny sposób mogą otrzymać szczegółowy raport, porównujący kursy transakcji wykonanych nawet 5 lat temu.

Współpracując na co dzień z członkami zarządów ds. finansowych, dyrektorami finansowymi i księgowymi poznajemy ich punkt widzenia oraz istotność optymalizacji kosztowej w firmach. Główną zaletą audytu jest możliwość dopasowania go do sytuacji w każdym przedsiębiorstwie. Wszystkie firmy, które zamówią u nas audyt walutowy, dostaną darmowy, spersonalizowany raport swoich historycznych transakcji. Osoby odpowiedzialne za finanse przedsiębiorstw – niezależnie od skali biznesu – mogą dzięki temu wprowadzić znaczne oszczędności, a same przedsiębiorstwa jeszcze więcej inwestować w rozwój – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Jak to działa?

W formularzu Cinkciarz.pl przedstawiciel firmy samodzielnie uzupełnia szczegóły transakcji wymiany walut wykonanych w ciągu ostatnich 5 lat: parę walutową, kurs transakcji i datę wykonania. Audyt zawiera przegląd historycznych transakcji ze wskazaniem różnic pomiędzy kursami banku lub innej instytucji, a Cinkciarz.pl. Oprócz analizy kosztowej zaprezentowane są również wykresy oraz autorski przegląd rynku walutowego z kalendarzem wydarzeń i komentarzami analityków fintechu.

Perturbacje związane z pandemią nie tylko nie ominęły, ale wręcz zdefiniowały rynki finansowe w ostatnich kwartałach. To kolejne, duże wyzwanie dla pionów odpowiedzialnych za finanse w swoich firmach. Audyt walutowy jest istotnym elementem wsparcia sprawozdawczości, aby w przyszłości wiedzieć, jak oszczędzać na transakcjach walutowych. Kwestia optymalizacji kosztów obsługi walutowej przedsiębiorstwa ma swoją wagę nie tylko w sprawozdaniach, ale też np. w opłacalności kontraktów zagranicznych. Na rynku finansowym kluczowa jest transparentność, która powinna być podstawą korzystnej współpracy. To zatem przede wszystkim kwestia zaufania – dodaje Robert Błaszczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Strategicznego w Cinkciarz.pl.

Plany na przyszłość

Cinkciarz.pl ma w planach uruchomienie usługi abonamentowej w wersji PRO. Stała analiza transakcji i sygnały optymalizacyjne to rozwiązania dedykowane międzynarodowym korporacjom, spółkom notowanym na GPW i globalnym funduszom inwestycyjnym posiadającym ekspozycję walutową. Audyt PRO będzie w pełni konfigurowalny – dodatkowo dostępne będą m.in. szczegółowe rejestry aktywów, w tym transakcji terminowych i opcyjnych. Moduł odpowiedzialny za sygnały optymalizacyjne będzie wykorzystywał procesy “AI accelerated analytics”, rozwijane przez Cinkciarz.pl w ramach prac swojego działu Big Data.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK