PrzyKasie.pl

W górach i nad wodą, czyli o bezpiecznych wakacjach w Europie

Sezon wakacyjny w pełni. Niezależnie od tego, czy wybieracie się w podróż nad morze czy w góry, powinniście pamiętać o kilku prostych zasadach. PZU podpowiada, jak przygotować się do letniego wyjazdu, aby móc spokojnie odpocząć i cieszyć się zaplanowanymi wakacjami.

Zadbajcie o bezpieczeństwo nad wodą

Gorące dni lipca i sierpnia sprzyjają zagranicznym wypadom nad wodę. W trakcie wyprawy w takie miejsca jak, okolice Morza Śródziemnego czy Wybrzeże Adriatyku, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych najbliższych. Dla większości z nas, ważną częścią urlopu są chwile spędzone w pobliżu kąpielisk. Bardzo ważne, abyśmy wybierali tylko strzeżone plaże z ratownikami. To oni będą mogli odpowiednio zareagować w razie niebezpieczeństwa.

Jeśli za bardzo rozgrzaliśmy się na słońcu, przez wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję i nogi. W ten sposób unikniemy bardzo groźnego w okresie letnim wstrząsu termicznego. Zwracajmy również uwagę na kolory flag widocznych na terenie kąpieliska. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast czerwona informuje nas o tym, że wchodzenie do wody w danym momencie jest zakazane.

Jeśli nie znamy dokładnej głębokości, starajmy się unikać skoków do wody, zwłaszcza na popularną „główkę”. Bardzo często brawura i chęć zaimponowania znajomym, może nas kosztować poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet trwałe kalectwo.

Absolutnie nie powinniśmy wylegiwać się na plaży bez dobrej ochrony przeciwsłonecznej. Zadbajmy, aby w urlopowym ekwipunku znalazły się odpowiednie kremy z filtrem UV dostosowane do naszej karnacji. Na plażę zabierzmy też ze sobą ulubione okrycie głowy, zapasową odzież, najważniejsze dokumenty, klapki czy ręcznik. Nie zapominajmy oczywiście o dużej ilości wody mineralnej.

Osobom, które bardziej aktywnie spędzają swój czas nad morzem czy jeziorem, np. w żaglówce, kajaku, rowerze wodnym, radzimy regularne śledzenie prognozy pogody, tak aby w miarę możliwości uniknąć zagrożenia związanego z nagłą zmianą aury.

Zaplanujcie swój pobyt w górach

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie urlopu dotyczy także tych osób, które wakacje wolą spędzić w górach. Przed każdą wyprawą należy zadbać o dobre buty i odzież, która ochroni nas przed wiatrem i chłodem. Powinniśmy zabrać napoje, czy energetyzujące przekąski np. batoniki. Na wypadek gdybyśmy zgubili się na górskim szlaku, warto mieć ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią, dzięki któremu wezwiemy pomoc.

Planując wycieczkę nie zapomnijmy też o spakowaniu kompasu, mapy turystycznej czy regionalnego przewodnika. Pomocne mogą się również okazać informacje pozyskane od mieszkańców, dobrze znających trasę naszej wyprawy.

Nie zapomnijcie o wakacyjnej polisie

Wakacje spędzone w towarzystwie najbliższych nam osób to gwarancja niezapomnianych chwil i wspomnień, do których będziemy wracać na długo po powrocie z urlopu. Pamiętajmy jednak, że w trakcie podróży, mogą nas spotkać liczne zagrożenia, które bardzo szybko pozostawią złe wrażenie po wyprawie.

Osoby kochające wakacyjne podróże, którym zależy jednocześnie na bezpiecznym wypoczynku, powinny wykupić odpowiednią polisę turystyczną. W ramach ubezpieczenia PZU Wojażer, wszyscy urlopowicze otrzymają kompleksową pomoc i opiekę medyczną, udzielaną zarówno w kraju, jak i za granicą. Polisa zapewnia wizytę u lekarza w miejscowym szpitalu czy przychodni, a nawet transport medyczny. To doskonała propozycja dla osób podróżujących za granicę indywidualnie lub w większej grupie

– mówi Anna Staniszewska, kierowni z Biurze Zarządzania Produktami PZU.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK