PrzyKasie.pl

Wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy już dostępne w Banku Millennium

Rodzice dzieci między 12 a 35 miesiącem życia mogą już składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w aplikacji mobilnej oraz systemie internetowym Banku Millennium. Wkrótce bank wprowadzi również możliwość wnioskowania o świadczenie 500+ do swojej aplikacji mobilnej.

Jesteśmy w gronie pierwszych banków, które umożliwiają złożenie wniosku o RKO. Coraz więcej naszych klientów loguje się do konta już tylko na telefonie, dlatego wnioski udostępniamy w aplikacji mobilnej. Od lat realizujemy projekty z administracją publiczną i aktywnie wspieramy budowanie społeczeństwa cyfrowego. Nasi klienci mogą korzystać z Profilu Zaufanego, logować się do PUE ZUS czy składać wnioski o świadczenia 500 plus i 300 plus. Wkrótce nowe wnioski o 500 plus udostępnimy również w naszej aplikacji – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Od nowego roku ruszył Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO), program rządowy w obszarze wsparcia rodziny. W ramach programu rodzice mogą skorzystać ze świadczenia na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12. miesiąc, do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35. miesiąc życia. 

Świadczenie przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek można złożyć do ZUS wyłącznie elektronicznie m.in. za pomocą  bankowości elektronicznej. Aby to zrobić rodzic dziecka musi mieć numer PESEL. W Banku Millennium wniosek można złożyć w aplikacji mobilnej oraz systemie internetowym Millenet wchodząc w zakładkę MilleUrząd. Podobnie złożyć będzie można wkrótce wnioski z programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy (okres od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.). 

Jeśli rodzic nie ma numeru PESEL albo jest rodzicem adopcyjnym może złożyć wniosek tylko przez PUE ZUS pod adresem: https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi. Klienci Banku Millennium mogą łatwo logować się do PUE ZUS przez system internetowy Millenet. Jeśli wniosek zostanie złożony przez bank, to ZUS sprawdzi, czy wnioskodawca ma profil na PUE ZUS. Jeśli nie ma profilu na PUE ZUS, ZUS założy mu taki profil na podstawie danych z wniosku o RKO. 

RKO nie zależy od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Rodzice mogą zdecydować, czy chcą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy. 

Więcej informacji o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym na stronach:                      www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/millenet-dla-klientow-indywidualnych-biznes/rko www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK