PrzyKasie.pl

Castorama zaprasza do wspólnego majsterkowania online

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie dziecka do twórczej aktywności jest majsterkowanie. Właśnie dlatego na swojej stronie internetowej Castorama uruchomiła nową zakładkę z inspirującymi materiałami zachęcającymi do wspólnego majsterkowania rodziców z dziećmi. W erze nowych technologii Castorama pokazuje, jak potrzebne jest spędzanie czasu z najmłodszymi podczas kreatywnej zabawy.

W książce „Prawidła Życia” Janusz Korczak napisał: „Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda”. Castorama postanowiła pomóc dzieciom i ich rodzicom w odnalezieniu „natchnienia” do mądrej zabawy i na swojej stronie internetowej uruchomiła nową zakładkę „Majsterkowo Online”. Castorama udostępniła w niej szereg inspiracji do majsterkowania z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Link do inspiracji znajduje się tutaj. W ramach organizowanych na terenie całej Polski bezpłatnych zajęć Castorama od lat rozbudza u najmłodszych pasję do majsterkowania, rozwija ich wyobraźnię i umiejętności manualne, a także zachęca do ochrony środowiska. Z uwagi na pandemię koronawirusa w tym roku dotychczasowa forma tych warsztatów zyskała inną odsłonę. Dzięki nowej platformie na stronie Castoramy dzieci i ich rodzice zyskują dostęp do ciekawych instrukcji, jak samodzielnie wykonać własne zabawki i skonstruować użyteczne przedmioty. „Majsterkowo online” to również baza wiedzy i ciekawostek dotyczących naszej planety. Tematem tegorocznego Dnia Dziecka w Castoramie jest oszczędzanie wody, dlatego odbywa się on pod hasłem „Kocham przyrodę – oszczędzam wodę!”. Aby popularyzować dobre proekologiczne nawyki, Castorama ogłosiła konkurs na Facebooku. Nagrody czekają na autorów najciekawszych prac na temat oszczędzania wody.

Zabawa odgrywa niezwykłą rolę w wychowaniu każdego dziecka. Dzięki niej najmłodsi poznają świat, rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię oraz uczą się pracy zespołowej. Castorama podkreśla, że majsterkowanie to świetna alternatywa dla smartfonów, padów i tabletów. Jak wskazują psychologowie, nadmierne korzystanie z nowoczesnych technologii powoduje u dzieci problemy ze skupieniem uwagi. Ucieczka do wirtualnej rzeczywistości jest łatwa, podczas gdy dzieci potrzebują o wiele większej stymulacji umysłowej od tego, co może im zapewnić laptop. Budowanie prostych zabawek za pomocą łatwo dostępnych przedmiotów uczy dziecko podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Dzięki takiej zabawie dziecko poznaje sposoby nawiązywania kontaktów, wyrażania swoich przeżyć i wzbogaca słownictwo.

Warto pamiętać, że ciekawość dzieci wykracza poza ich najbliższe otoczenie, a wszystko, co je interesuje, chcą poznać przez aktywne działanie, a nie bierne słuchanie. Majsterkowanie spełnia wszystkie założenia dobrej zabawy i jest wspaniałą okazją do budowania opartej na zaufaniu więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem lub opiekunem. Castorama Polska od lat wspiera taką formę poznawania świata przez dzieci, promując aktywną edukację. Obecnie, dzięki przeniesieniu treści do świata wirtualnego, Majsterkowo zawita również do domów. 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK