PrzyKasie.pl

Gry hazardowe mają się w Polsce lepiej?

Ministerstwo Finansów opublikowało dane o rynku gier hazardowych. Pozytywne dla Polski prognozy pochodzą z wyników niezależnej spółki badającej światowe rynki gier hazardowych H2 Cambling Capital (H2GC).

Prognoza zmniejszenia polskiego rynku hazardowego (-9,5%) jest ponad dwukrotnie mniejsza od tej przestawionej łącznie dla UE (-19,6%). Główny wpływ na relatywnie lepszą sytuację w Polsce ma rozwój nowych obszarów gier hazardowych, czyli eKasyna i salonów gier na automatach – informuje ministerstwo.

W zakresie eKasyna wzrost dla Polski prognozowany jest na poziomie 96,7% wobec 9,2% łącznie dla UE. Jest to wynikiem dalszego rozwoju działalności totalcasino.pl i pozyskiwania nowych graczy, czego efektem jest kontynuacja zmniejszania szarej strefy w tym obszarze (w Polsce spadek 25% wobec wzrostu w UE w 2,3%). W sektorze gier na automatach dla Polski prognozowany jest ponad 41,4% wzrost wobec spadku o 28,7% w UE, co należy wiązać z trwającą budową sieci salonów gier na automatach, których na koniec marca działało już 239, z czego 36 otwartych zostało w pierwszym kwartale br.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK