PrzyKasie.pl

JYSK z pomocą dla Mazowsza

Dzięki pracownikom firmy JYSK Polska do szpitala w Mińsku Mazowieckim i innych mazowieckich placówek trafiło wyposażenie potrzebne w walce z pandemią. To kolejny element wspierania służby zdrowia w zmaganiach z COVID-19.

32-osobowy zespół naukowców, programistów i społeczników stworzył ogólnopolską platformę wsparciedlaszpitala.pl. Systemem wsparcia społecznego szpitali łączy pomagających z potrzebującymi, pozwalając precyzyjnie i skutecznie kierować pomoc do placówek ochrony zdrowia. Dzięki platformie wiadomo jaka pomoc jest potrzebna i w jakich ilościach. W programie uczestniczy 685 szpitali i domów pomocy społecznej, wspieranych przez 349 koordynatorów.

Zmieniająca się sytuacja, wciąż wysoka liczba nowych zachorowań stawia w niezwykle trudnej sytuacji placówki ochrony zdrowia. Każdego dnia oddziały szpitalne, domy pomocy społecznej borykają się z brakami najpotrzebniejszych produktów. Dlatego ważne jest, by produkty trafiały, tam gdzie rzeczywiście ich brakuje.

„Pracownicy naszych sklepów od początku trwania pandemii aktywnie angażują się w lokalne akcje pomocowe. Gdy tylko dołączyliśmy do programu WspracieDlaSzpitali dzięki wysiłkom załogi sklepu JYSK w Ząbkach bylibyśmy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Szpitala w Mińsku Mazowieckim przekazując koce, prześcieradła, poduszki i ręczniki.” – mówi Klaudia Połom, koordynator ds. Marketingu w JYSK Polska.

W efekcie dołączenia do platformy pomoc trafiła także do innych mazowieckich placówek. Pracownicy sklepu JYSK w Ząbkach przy wsparciu Centrum Dystrybucyjnego w Radomsku aktywnie włączyli się w projekt i przy pomocy lokalnych koordynatorów oraz OSP Łomianki dostarczyli najpotrzebniejsze produkty do okolicznych placówek.

Dzięki zaangażowaniu pracowników firmy JYSK i ich gotowości wsparcia potrzebujących udaje nam się tak błyskawicznie reagować i odpowiadać na potrzeby placówek w sąsiedztwie naszych sklepów. 

Pacjenci mazowieckich placówk otrzymali pomoc m. in. w postaci 250 kompletów pościeli i prześcieradeł, 190 ręczników oraz 45 pledów i koców. 

W ramach tej inicjatywy wsparcie trafiło już do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim , Szpitala Św. Anny w Piasecznie , Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, Zakładu dla Chronicznie Chorych Kobiet w Warszawie, Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera (Domu Pomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach oraz filii w Kukawkach), Domu Pomocy Społecznej w Lesznowoli, Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą, Szpitala Powiatowego w Otwocku, Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Szpitala Powiatowego w Kozienicach, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Warszawie, Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Warszawie.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK