Kantor online na Poczcie Polskiej
Raiffeisen Solutions, spółka prowadząca kantor internetowy Rkantor.com, dostarczyła rozwiązanie white label, które umożliwia klientom Poczty Polskiej wymianę walut online bez wychodzenia z domu. Kantor online to nie tylko wymiana walut, lecz także przelewy krajowe i zagraniczne oraz szereg dodatkowych usług.
Z internetowego kantoru udostępnionego przez Pocztę Polską można skorzystać przez stronę www.poczta-polska.pl. Aby dokonać pierwszej transakcji, wystarczy tylko zarejestrować się online, co zajmuje dosłownie chwilę. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Z szerokiej oferty usług wymiany walut online mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Oferta skierowana jest także do tych, którzy nie mają konta walutowego w żadnym banku. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotówkach do wszystkich banków. Darmowe są też przelewy walutowe do 13 polskich banków. Są one księgowane błyskawicznie – średnio w 15 min.
Klienci Poczty Polskiej mają do dyspozycji 19 walut; poza tymi najpopularniejszymi, jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski również m.in.: jen japoński, dolar kanadyjski, korona czeska i rubel.
– Umożliwienie wymiany walut online wpisuje się w strategię Poczty Polskiej. Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy dopasowane do potrzeb konsumentów produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a dzięki współpracy z Raiffeisen Solutions poszerzamy naszą ofertę o internetowy kantor wymiany walut – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.
Badania pokazują, że wymiana walut w internecie staje się coraz popularniejsza. Do szybkiego wzrostu obrotów kantorów internetowych może przyczyniać się m.in. zwiększenie kwot przesyłanych za granicę przez imigrantów w Polsce, głównie przez obywateli Ukrainy (wg Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2004 roku były to 2 mld zł, natomiast w 2016 r. to już 13,8 mld zł). Nie bez znaczenia jest też fakt, że internetowe kantory oferują korzystniejsze kursy wymiany niż tradycyjne.