PrzyKasie.pl

Nowość w aplikacji PeoPay KIDS – kody do gier

Bank Pekao udostępnił najmłodszym nową usługę w ramach PeoPay KIDS – możliwość zakupu kodów do gier. W aplikacji dla dzieci Pekao zapewnia rodzicom pełną kontrolę nad wydatkami swojego dziecka. Tak jest też z nową funkcjonalnością – to rodzice decydują, kiedy udostępnią dziecku opcję zakupu kodów do gier. Jest to kolejne rozwiązanie wprowadzane do PeoPay KIDS, a od premiery aplikacji nie minął nawet rok. Na dorosłych w Panelu rodzica w PeoPay także czeka kilka nowości.

PeoPay KIDS został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach. Trzech wirtualnych trenerów – Żubr, Złotówka i Lis – pomagają dzieciom wkraczać w świat finansów. Dzięki aplikacji uczą się między innymi oszczędzać oraz korzystać z karty płatniczej. To innowacyjny produkt na polskim rynku, nominowany do prestiżowych, międzynarodowych nagród. Z aplikacji korzysta obecnie ponad 41 tysięcy najmłodszych użytkowników.

Bank Pekao S.A. wciąż rozwija funkcjonalności w PeoPay KIDS. Najnowszym wdrożeniem jest możliwość zakupu kodów do gier. Dzięki temu najmłodsi mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji dostępnych na swoich ulubionych platformach i w grach, takich jak Xbox, Nintendo, Blizzard czy Minecraft. Każdy zakup w aplikacji odbywa się pod kontrolą rodzica, który w swoim Panelu autoryzuje transakcję. 

Jak uruchomić funkcję i z niej korzystać?

  • Funkcję kodów do gier rodzic może włączyć w serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay. W zakładce Panel rodzica należy wybrać przycisk Ustawienia PeoPay KIDS.
  • Po pomyślnej aktywacji, nowa funkcja będzie widoczna w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji DOŁADUJ. 
  • Zakup zawsze wymaga akceptacji rodzica. Kod do platformy będzie widoczny w aplikacji PeoPay KIDS dopiero po zatwierdzeniu przez opiekuna, na co ma on maksymalnie 24 godziny. Rodzic może także odrzucić prośbę.
  • Kupiony kod do gier jest widoczny w aplikacji PeoPay KIDS w sekcji DOŁADUJ w zakładce MOJE ZAKUPY. Po wejściu w kafel z zakupionym kodem, dziecko „zdrapuje palcem” szarą powierzchnię, pod którą kryje się kod do wpisania, w odpowiednim miejscu na wybranej platformie. Kod jest bezterminowy.

Korzystanie z funkcji zakupu kodów do gier wymaga aktualizacji aplikacji PeoPay KIDS do wersji 1.2.0. Lista dostępnych platform do zakupu kodów do gier znajduje się tutaj.

Oprócz nowych funkcji przewidzianych dla najmłodszych użytkowników aplikacji PeoPay KIDS, Pekao sukcesywnie wdraża również rozwiązania dedykowane dorosłym w Panelu rodzica w ich aplikacji PeoPay. Od teraz oboje rodzice mogą sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka. W Panelu rodzica mają oni wygodny podgląd do wszystkich rachunków swoich dzieci, niezależnie od ich wieku (0-18 lat) i tego, czy mają założony Pakiet PeoPay KIDS, wystarczy wybrać ikonę z imieniem pociechy. 

W Panelu rodzica bank udostępnił również możliwość otrzymywania w telefonie powiadomień push z aplikacji PeoPay z informacją, że przez 24 godziny prośba dziecka o przelew zewnętrzny, doładowanie telefonu lub zakup kodów do gier oczekuje na akceptację. Ponadto dorośli mogą w procesie zdalnym wnioskować o kartę płatniczą PeoPay KIDS dla dziecka, które ma już założony pakiet bez karty  – zarówno pierwszej, jak i nowej karty po zastrzeżeniu.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK