PrzyKasie.pl

Rodzinne bankowanie w Banku Pekao: bonusy i wspólne oszczędzanie na 7 proc.

Początek roku szkolnego to dobra okazja do nowego otwarcia w edukacji finansowej dzieci. Potrzebne jest do tego wsparcie rodziców. W związku z tym Bank Pekao S.A. zachęca do rodzinnego bankowania i przygotował promocje za założenie kont: 200 zł kieszonkowego na start dla dziecka oraz 200 zł dla rodzica. A do tego Konto Przekorzystne za 0 zł, nowoczesne aplikacje i wysokie oprocentowanie na kontach oszczędnościowych.

Rodzic, który do 16 października otworzy Konto Przekorzystne na selfie w Pekao, może otrzymać 200 zł nagrody. Za samo otwarcie konta bank oferuje 50 zł. Aby otrzymać pozostałe 150 zł, wystarczy w każdym z trzech kolejnych miesięcy po założeniu konta spełnić bardzo proste warunki – wykonać co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub aplikacją PeoPay oraz zalogować się minimum raz do PeoPay. 

Warto podkreślić, że bank nie pobiera opłat za kartę i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, po spełnieniu prostych warunków aktywności. Wystarczy wpływ jednorazowo kwoty minimum 500 zł oraz jedna transakcją kartą. 

Posiadacze Konta Przekorzystnego mają także dostęp do innowacyjnej aplikacji PeoPay, umożliwiającej płatności telefonem, dającej dostęp do kantoru wymiany walut, możliwość opłacenia parkingów czy zakupu biletów komunikacji miejskiej. 

Po założeniu konta rodzic może założyć Konto Przekorzystne dziecku – w oddziale lub online w panelu rodzica aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. Rachunek dla dziecka do 26. roku życia jest bezwarunkowo bezpłatny (dziecko nie zapłaci nic za prowadzenie konta, obsługę karty i wypłaty tą kartą z bankomatów w kraju i za granicą). 

Również dziecko może otrzymać 200 zł na swoje pierwsze konto. Nagrodę 50 zł dziecko otrzyma już za założenie Konta Przekorzystnego i konta oszczędnościowego Mój Skarb oraz zapisanie do promocji. Kolejne 150 zł, gdy spełni warunki do pierwszej nagrody i jeśli ma poniżej 13 lat, będzie16 listopada 2022 r. posiadało ponad 200 zł na swoim Koncie Przekorzystnym lub Moim Skarbie. Natomiast w przypadku dzieci w wieku 13-17 lat, jeśli zapłacą minimum pięć razy kartą do konta lub BLIK do 16 listopada 2022 r.

Nowi klienci, którzy zdecydują się na otwarcie razem z Kontem Przekorzystnym – Konta Oszczędnościowego, mają możliwość skorzystania z oprocentowania 7 proc. w skali roku przez 6 miesięcy do kwoty 100 tys. zł. Chcemy, aby oszczędności dzieci rosły równie szybko, dlatego w podwójnej promocji, dziecko zyska również 7 proc. w skali roku przez 6 miesięcy od otwarcia konta oszczędnościowego Mój Skarb dla salda do 3000 zł. Do promocji można przystąpić do 16 października.

– Wspólne bankowanie rodzica z dzieckiem niesie wiele korzyści – zwłaszcza jeśli to rodzic wspiera swoje dziecko w stawianiu pierwszych kroków w świecie finansów i może w swojej aplikacji sprawować dyskretną kontrolę nad finansami dziecka. Z dedykowaną dzieciom aplikacją PeoPay KIDS zgromadziły one już 68 mln zł – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao.

Z mobilnej aplikacji Banku Pekao – PeoPay aktywnie korzysta już ponad 2,3 mln klientów. Przez PeoPay klienci mogą skorzystać z ponad 100 dyspozycji i zaświadczeń bez konieczności wizyty w oddziale, a nawet dostosować aplikację do własnych potrzeb dzięki dostępnym opcjom personalizacji. Dzięki funkcji analizy finansowej w połączeniu z funkcją powiadomień push, np. o wpływach na rachunek mogą w prosty sposób kontrolować swoje wydatki. Rodzice, których dzieci posiadają także konto w Banku Pekao mogą kontrolować stan kont swoich dzieci lub ich wydatki bezpośrednio w panelu rodzica w swojej aplikacji PeoPay. 

W aplikacji PeoPay KIDS dzieci już od 6 roku życia mogą uczyć się oszczędzać nowocześnie na swoje wymarzone cele w wirtualnych skarbonkach, a najczęściej odkładają na komputer, telefon, prezent dla mamy, rower czy wakacje. Z Pakietem PeoPay KIDS dzieci uczą się nie tylko oszczędności, ale również samodzielnego zarządzania pieniędzmi. Mogą posiadać swoją własną pierwszą kartę do konta. Ponad 90 proc. dzieci ma zakładany pakiet PeoPay KIDS od razu z kartą. Rodzice decydują jaki dzienny limit ma karta dziecka oraz mogą włączyć lub wyłączyć funkcje zbliżeniowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów. Aplikacja PeoPay KIDS jest rozwijana i dostosowana do potrzeb najmłodszych klientów. Dzieci mogą logować się szybko i bezpiecznie za pomocą odcisku palca i rozpoznawania twarzy, mogą doładować telefon, kupić kody do gry, spersonalizować swoją aplikację i płacić nowocześnie BLIK.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK