PrzyKasie.pl

Visa przyspiesza rozpowszechnianie płatności mobilnych w Europie

Visa Inc. i Vipps, wiodący norweski operator płatności mobilnych, ogłosiły dzisiaj zawarcie strategicznego partnerstwa, mającego przyspieszyć rozpowszechnienie płatności cyfrowych w Europie. Klienci i partnerzy Visa będą mogli wykorzystywać platformę Vipps, aby tworzyć swoje własne aplikacje płatnicze, oferować konsumentom nowe sposoby płacenia i otrzymywania płatności oraz zarządzać własnymi pieniędzmi. 

Covid-19 zwiększył zapotrzebowanie na bezpieczne rozwiązania w handlu internetowym na całym świecie. Obecnie coraz więcej konsumentów i firm wybiera płatności cyfrowe jako najlepszy sposób na zarządzanie codziennymi wydatkami. Ponad 75 proc. płatności Visa w Europie realizowanych jest w sposób zbliżeniowy, natomiast w czerwcu 2020 roku transakcje w obszarze e-commerce w dwudziestu krajach europejskich wzrosły o 25 proc. r/r.

W dzisiejszym świecie możliwość płacenia cyfrowo i bezgotówkowo w sklepie stacjonarnym, w internecie czy przez aplikację nie jest już po prostu wygodą, lecz stała się koniecznością. Jako wiodąca marka płatnicza dążymy do tego, aby zapewnić konsumentom i firmom dostęp do bezpiecznych płatności w obszarze e-commerce, bez względu na miejsce pobytu czy posiadane urządzenie mobilne – powiedział Antony Cahill, Managing Director European Regions w Visa. – Nasze partnerstwo z Vipps umożliwi współpracującym z nami bankom opracowanie i tworzenie łatwych w obsłudze produktów płatniczych i portfeli cyfrowych. Dzięki temu będą oni w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na płatności zbliżeniowe, internetowe i mobilne. 

Vipps jest operatorem norweskiego systemu płatniczego, opartego na aplikacji płatniczej, dzięki której jednym przyciskiem można dokonywać płatności, a także wysyłać i otrzymywać pieniądze. Od czasu debiutu w 2015 roku Vipps osiągnął udział w rynku na poziomie 85 proc., zyskując w Norwegii 3,7 miliona użytkowników. Na przestrzeni ostatniego roku liczba transakcji dokonywanych przez Vipps wzrosła w Norwegii o 145 proc.

Nasza strategia międzynarodowego wzrostu opiera się na współpracy. Visa jest światowym liderem w obszarze płatności cyfrowych, a Vipps stworzył wspieraną przez banki aplikację, która odniosła niespotykany sukces wierzymy, że nasze partnerstwo może zdziałać cuda. Dzięki tej współpracy banki zyskają możliwość oferowania bardziej inteligentnych i prostych usług płatności cyfrowych dla klientów w Europie i poza nią. Wspólnie z Visa będziemy wykorzystywać dobre praktyki, specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, aby tworzyć usługi, które wzbudzą entuzjazm dzięki swojej niezrównanej prostocie – powiedział Rune Garborg, CEO, Vipps.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK