PrzyKasie.pl

Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy złożysz też w Banku Pekao

Klienci Pekao S.A. uprawnieni do otrzymania środków z rządowego programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy mogą od 4 stycznia 2022 r. składać wnioski o to świadczenie za pośrednictwem serwisu internetowego Pekao24 i aplikacji PeoPay. 

Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 36. miesiąca życia przysługuje dodatkowe świadczenie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Jego operatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, system Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz bankowość elektroniczną banku, którego jesteśmy klientem. 

Pekao S.A  znajduje się w gronie banków, które jako pierwsze umożliwiły składanie za ich pośrednictwem wniosków o wsparcie z programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Jego klienci mogą wnioskować o przysługujące im środki zarówno w serwisie internetowym Pekao24, jak i aplikacji PeoPay.

– Ambicją Banku Pekao jest towarzyszenie klientom nie tylko w codziennym bankowaniu, ale także wspieranie ich podczas załatwiania spraw urzędowych, dlatego mają oni możliwość za pośrednictwem elektronicznych systemów naszego banku m.in. założenia Profilu Zaufanego, składania wniosków „500+”, „Dobry start”, a teraz także o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Podobnie, jak wcześniej inne formularze, wniosek o środki z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego stworzyliśmy w sposób, który umożliwia jego intuicyjne, a przez to bardzo szybkie wypełnienie podkreśla Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji
i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowe wsparcie na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, które przysługuje bez względu na dochód, a rodzice sami mogą zdecydować, w jakiej formie będą je pobierać – może to być wypłata 1000 zł przez 12 miesięcy  lub 500 zł przez 24 miesiące.
Łącznie mogą otrzymać 12 tysięcy złotych. W przypadku pociechy starszej niż 12-miesięcznej rodzice otrzymają świadczenie proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy do czasu ukończenia przez drugie lub kolejne dziecko 36. miesiąca życia. Rodzice samotnie wychowujący dzieci również otrzymają 12 tys. złotych z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy można otrzymać od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12. miesiąc do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 35. miesiąc.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK