PrzyKasie.pl

Wzrost sprzedaży wyposażenia ogrodów

JYSK Polska notuje znaczący wzrost sprzedaży asortymentu ogrodowego w stosunku do maja zeszłego roku, który był rokiem rekordowym dla duńskiej sieci sklepów.

Wyjątkowa sytuacja z ostatnich miesięcy związana z pandemią koronawirusa i idące za nią ograniczenia, zachęciła Polaków do odświeżenia balkonów, działek i ogrodów. Okoliczności sprzyjały spędzaniu czasu z rodziną na zewnątrz i skierowały naszą uwagę na warunki, w których spędzamy czas lub wypoczywamy. Efekt? Wyraźny wzrost zainteresowania produktami związanymi np. z wyposażeniem ogrodów. 

Sklepy JYSK odnotowały w maju znaczący wzrost sprzedaży asortymentu ogrodowego w stosunku do zeszłego roku. Klienci sieci sklepów najchętniej kupowali ogrodowe zestawy wypoczynkowe, krzesła ogrodowe oraz wszelkie drobne akcesoria ogrodowe jak np. doniczki, lampy solarne czy poduszki ogrodowe.

Firma rejestruje wzrost zainteresowania artykułami wyposażenia ogrodu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w szeroko pojętej strefie zakupów online. 

Przedstawiciele duńskiej sieci podkreślają, że wzrost popularności produktów ogrodowych jest znacznie większy niż w przypadku innych towarów. JYSK Polska w maju 2020 odnotował sprzedaż podobną do roku ubiegłego produktów, takich jak kołdry, poduszki, materace czy akcesoria do łazienek oferowane w asortymencie duńskiej firmy.

JYSK jest międzynarodową siecią handlową, wywodzącą się z Danii, która sprzedaje „wszystko dla domu”, założoną przez Larsa Larsena, który w 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Aarhus.

JYSK obejmuje obecnie 2 900 sklepów. Sieć zatrudnia ok. 23 000 pracowników w 51 krajach na całym świecie. 
JYSK należy do  Lars Larsen Group, w której skład wchodzą liczne firmy m.in. z branży wnętrzarskiej, sieć restauracji, pole golfolwe. Łączny obrót Grupy wynosi 4,7 miliarda Euro, roczny obrót JYSK wyniosi 3,794 miliarda Euro.

Chociaż JYSK jest dziś firmą globalną, firma zarządzana jest w oparciu o skandynawskie korzenie. Odzwierciedla to kulturę firmy i sposób, w jaki prowadzimy działalność.

W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba JYSK Polska znajduje się w Gdańsku. Sieć dynamicznie się rozwija, każdego roku otwieranych jest kilkanaście nowych placówek. Firma prowadzi też sprzedaż on-line. W Polsce JYSK zatrudnia ponad 2.250 osób.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK