PrzyKasie.pl

Zmiany i nowości w asortymencie rybnym sklepów Kaufland

Zgodnie z deklaracją podjętą w 2019 r. w trosce o dobrostan zwierząt Kaufland od tego roku nie sprzedaje w swoich sklepach żywego karpia. W zamian za to sieć wprowadza do asortymentu nowość – świeżego, patroszonego karpia, który będzie dostępny od 10 grudnia w ofercie większości sklepów. Już teraz klienci mogą nabyć karpia uprzednio pakowanego w formie płatów, filetów, tuszy lub dzwonków, a także spróbować innych ryb i owoców morza.  

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego na zlecenie fundacji Compassion Polska działającej na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych, coraz mniej Polaków planuje zakup żywego karpia przed tegorocznymi świętami. Zgodnie z badaniami aż 35,2 procent mieszkańców Polski kupi karpia w formie gotowego filetu, płata lub dzwonka.

Święta to wyjątkowy czas pełen rodzinnych spotkań i wspólnych posiłków. Na wigilijnych stołach królują często tradycyjne, polskie potrawy, do których należy m.in. karp. Wsłuchując się w opinie naszych klientów, w tym roku dokonaliśmy zmian w ofercie produktów rybnych. Rozszerzyliśmy asortyment dostępny przy stoisku samoobsługowym m.in. o produkty marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre! oraz wprowadziliśmy całkowicie nowy produkt – świeżego, patroszonego karpia. Mamy nadzieję, że szeroki wybór produktów pozwoli przygotować naszym klientom niezapomniane i smaczne święta mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska

Świeżego, patroszonego i oczyszczonego karpia będzie można kupić w sklepach Kaufland od czwartku 10 grudnia. Karp w takiej postaci będzie dostępny w ofercie 190 marketów – ich lista znajduje się na stronie internetowej: www.kaufland.pl/karp. Za dostawy ryb w tej formie odpowiada Organizacja Producentów „Polski Karp”, która zrzesza obecnie około 70 polskich gospodarstw w całej Polsce. Karpie pochodzące bezpośrednio z lokalnych przetwórni trafią do poszczególnych sklepów w specjalnych opakowaniach styropianowych wypełnionych lodem. 

Wcześniej, bo już od 3 grudnia, we wszystkich 225 sklepach Kaufland wielbiciele karpia mogą zaopatrzyć się w ten gatunek ryby, ale w innych formach. Do wyboru są karpie marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre!: karp świeży w płatach (w cenie 2,99 zł za 100 g), karp świeży w formie nacinanych filetów (w cenie 3,69 zł za 100 g), tusza karpia świeżego (w cenie 2,69 zł za 100 g; w sobotę 5 grudnia – w ramach specjalnej oferty – w cenie 1,79 zł za 100 g) oraz karp świeży w formie dzwonków (w cenie 2,99 zł za 100 g). 

Nie zabraknie również przysmaków dla miłośników innych gatunków ryb oraz owoców morza. Szeroki wybór tego asortymentu będzie można znaleźć w sklepach Kaufland aż do świąt. Już od 3 grudnia można kupić ryby marki Kaufland K-Blue Bay: dorsza atlantyckiego (filet bez skóry ; 3,99 zł za 100 g), łososia norweskiego (filet ze skórą; 3,99 zł za 100 g), pstrąga tęczowego (patroszony; 1,99 zł za 100 g), pstrąga tęczowego łososiowego (filet ze skórą; 3,49 zł za 100 g), polędwicę z tuńczyka (4,99 zł za 100 g), sandacza (filet ze skórą; 4,69 zł za 100 g). W ofercie klienci znajdą również m.in. dorsza czarnego (polędwica; 3,99 zł za 100 g), łososia jurajskiego (świeży; 5,99 zł za 100 g), łososia pacyficznego (mrożony; 20,99 zł za 300 g), filet z miruny ze skórą (mrożony; 22,99 zł za 765 g), polędwicę z mintaja (3,99 zł za 100 g) oraz mrożoną polędwicę z mintaja (9,99 zł za 315 g). Chętni znajdą również w ofercie: krewetki białe gotowane marki Kaufland K-Blue-Bay (całe; 12,90 zł za opakowanie 250 g), krewetki gotowane (obrane, z ogonkiem, mrożone; 47,99 zł za opakowanie 400 g), krewetki gotowane (obrane, bez ogonka, mrożone; 49,99 zł za opakowanie 800 g), małże (świeże; 1,39 zł za 100 g) oraz raki gotowane (całe, w zalewie winnej, mrożone; 20,99 zł za opakowanie 500 g).

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK