PrzyKasie.pl

Artyści dla Ukrainy. Charytatywna aukcja dzieł sztuki już w sobotę

Ponad 40 prac – zarówno cenionych, uznanych twórców, jak i młodych, wchodzących dopiero na rynek artystów – trafiło na charytatywną aukcję dzieł sztuki, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Licytacja odbędzie się na platformie Onebid.pl w sobotę 12 marca o godzinie 19.

Z inicjatywą zorganizowania aukcji wyszli eksperci i kuratorzy Goldenmark, którzy podjęli działania non profit i nawiązali kontakt z wieloma artystami, a ci przekazali na licytację swoje wybrane dzieła. W czasie aukcji będzie można nabyć prace zarówno twórców znanych i cenionych, jak również młodych, wchodzących dopiero w świat wielkich artystycznych nazwisk. 

Naszą inicjatywę wspierają zarówno artyści, jak i prywatni kolekcjonerzy. Wszyscy wierzymy, iż sztuka zawsze była, jest i będzie ponad wszelkimi podziałami. Wierzymy, że nasz głos – głos sprzeciwu wobec bestialskiego, rosyjskiego aktu agresji na Ukrainę – jest ważny i zostanie usłyszany – mówi Oksana Bagriy, pochodząca z Ukrainy artystka, którą popiera cały zespół Goldenmark.

Na licytację wystawiano m.in. obraz olejny Stanisława Baja, zdjęcie Edwarda Hartwiga, giclée Jarosława Jaśnikowskiego czy rysunki Andrzeja Nowackiego. Poza obrazami, na aukcję trafiły również rzeźby Anny Beaty Wątróbskiej-Wdowiarskiej oraz szkło artystyczne. 

Aukcja na żywo odbędzie się na platformie Onebid.pl w sobotę 12 marca o godzinie 19. Oferty w licytacji można składać już teraz. 

Do kogo trafią środki finansowe?

Całość zebranych na aukcji środków finansowych trafi do Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która niesie pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. PCPM wspiera pomoc humanitarną, ewakuację ludności oraz pomoc psychologiczną dla dzieci na terenach objętych rosyjską agresją i działaniami wojennymi. 

Przy Fundacji PCPM działa również Zespół Ratunkowy PCPM, zdolny do wyjazdu w przeciągu 48 godzin do strefy dotkniętej kryzysami humanitarnymi. W jego skład wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy: lekarze, ratownicy medyczni i GOPR, pielęgniarki, strażacy oraz inni ratownicy specjalistyczni.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK