PrzyKasie.pl

Kaufland wspiera kobiety

Kaufland zatrudnia w Polsce blisko 14 tysięcy pracowników, z czego ponad 80% stanowią kobiety. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet firma dziękuje wszystkim Paniom za ich zaangażowanie w codzienną pracę. Sieć deklaruje jednocześnie otwartość na zatrudnienie kobiet z Ukrainy, dla których zorganizowała specjalne wydarzenie.

W całej sieci Kaufland w Polsce zatrudnionych jest w sumie 11 240 pań. Zdecydowana część z nich pracuje w sprzedaży operacyjnej. Kobiety stanowią większość nie tylko w kontekście całego zespołu, ale także stanowisk kierowniczych – 60% z nich zajmują panie.

Równość i elastyczność

Kaufland docenia kobiety i stara się być dla nich przyjaznym miejscem pracy. Firma zapewnia pracownikom równość płac, dlatego też zatrudnione w sieci panie mają zagwarantowane takie samo wynagrodzenie jak mężczyźni na analogicznym stanowisku, o podobnym doświadczeniu i kwalifikacjach. Kobiety, które wracają z urlopu macierzyńskiego, kontynuują zatrudnienie na takich samych warunkach jak w momencie pójścia na urlop.

Ponad 80% naszej załogi stanowią kobiety. Zatrudnione Panie wnoszą do naszych szeregów entuzjazm, profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i pozytywną atmosferę. Charakteryzują się niezwykłą empatią oraz inteligencją emocjonalną, co sprawia, że współpraca w naszym zespole to prawdziwa przyjemność. Od zawsze działamy na rzecz wspierania równości w miejscu pracy, oferując wszystkim jednakowe możliwości rozwoju i stwarzając warunki pracy oparte na wzajemnym szacunku. Nasze wartości są istotne dla pracowników, co przekłada się na długi średni czas zatrudnienia w naszej sieci – podkreśla Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Kaufland docenia ogromne zaangażowanie kobiet w wychowanie dzieci, dlatego stara się gwarantować im elastyczny czas pracy, aby ułatwić łączenie obowiązków zawodowych z rolą matki. Sieć wspiera kobiety już od pierwszych dni życia dziecka – każdy pracownik, któremu powiększyła się rodzina, otrzymuje wyprawkę dla maluszka z produktami Kaufland. W okresie pandemicznym Kaufland zorganizował także dla dzieci pracowników ferie zimowe w interaktywnej formie, aby zaktywizować je do wspólnej zabawy i w ten sposób pomóc rodzicom zapewnić pociechom atrakcje w tym trudnym czasie.

Z myślą o kobietach Kaufland podejmuje również wiele inicjatyw wykraczających poza miejsce pracy. Firma zachęca panie do bezpłatnych badań mammograficznych, z których można skorzystać w czasie godzin pracy. Już od 4 lat pracownicy mogą także wziąć udział w Biegu Kobiet Zawsze Pier(W)si, którego celem jest promowanie profilaktycznych badań piersi oraz wsparcie kobiet zmagających się z chorobą nowotworową W ciągu roku detalista organizuje również wiele webinarów dotyczących m.in. świadomego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. 

Pomoc w wyjątkowym dniu

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie Kaufland od początku angażuje się w pomoc uchodźcom. Z okazji Dnia Kobiet firma wspólnie z fundacją BloomPro zaplanowała spotkanie z ekspertami, m.in. psychologiami i prawnikami, podczas którego panie będą mogły uzyskać wsparcie dotyczące zorganizowania opieki medycznej, szkoły dla dziecka czy praktycznych sposobów na znalezienie pracy. Spotkanie odbędzie się 8 marca w restauracji w centrali Kaufland przy Alei Armii Krajowej 47 we Wrocławiu. Uczestniczki spotkania, poza wsparciem mentalnym i eksperckim, otrzymają również drobne upominki. Dodatkowo Kaufland wyraził pełną gotowość do zatrudnienia kobiet z Ukrainy. Sieć przygotowała w tym celu na start ok. 100 miejsc pracy, gwarantując jednocześnie możliwość wzięcia udziału w kursie języka polskiego.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK