PrzyKasie.pl

Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy

Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby rozsądnego gospodarowania zasobami.

Jak wynika z badań, w czasie dużej zmienności na rynku energii Polacy szukają sposobów na oszczędzanie prądu, a motywują ich do tego przede wszystkim koszty i troska o środowisko naturalne. Wyłączenie szyldów i tablic świetlnych w placówkach Banku to gest, którym pokazujemy, że każda aktywność, która prowadzi do zmniejszenia zużycia zasobów ma znaczenie w obecnej sytuacji. Zachęcamy też naszych pracowników do aktywnego i odpowiedzialnego poszukiwania obszarów, w których mogą oszczędzać energię – powiedziała Weronika Paksoy, Kierownik Wydziału Nieruchomości Banku Millennium.

Mając na uwadze trudności na rynku energii, a także podkreślając zaangażowanie na rzecz ludzi, środowiska i społeczeństwa Bank Millennium wprowadza dodatkowe działania w celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Zdecydował o wyłączeniu tablic świetlnych oraz ekranów ogłoszeniowych w centralach i swoich oddziałach na terenie całego kraju. Bank posiada 600 placówek, w tym 200 placówek franczyzowych. W okresie jesienno-zimowym oświetlenie będzie wyłączane po godzinach pracy, gdy placówki są zamknięte i nie prowadzą obsługi klientów. Dzięki tej inicjatywie Bank Millennium solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy na co dzień starają się aktywnie przyczyniać do zmniejszenia zużycia energii.

Działania w obszarze ESG od wielu lat są odzwierciedlane w działaniach Grupy Banku Millennium, potwierdzając, że jedno z najważniejszych i największych wyzwań naszych czasów to niezmiennie ochrona klimatu i troska o środowisko. Bank monitoruje, raportuje i redukuje emisje własne od ponad 10 lat, ale też ogranicza zużycie zasobów i materiałów np. energii elektrycznej, ciepła, wody, papieru, plastiku, wyposażenia biur i placówek bankowych oraz sprzętów biurowych. Strategia Grupy Banku Millennium na lata 2022-2024 przewiduje redukcję własnych emisji gazów cieplarnianych o 50 proc. w 2022 roku w porównaniu z 2020 rokiem. Osiągnięcie neutralności klimatycznej w odniesieniu do emisji własnych banku planowane jest do 2027 roku, a pełnej neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Na podobny krok związany z wyłączeniem szyldów świetlnych zdecydował się również Millennium bcp.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK