PrzyKasie.pl

Bon turystyczny 500 zł na wakacje już wkrótce

Polskie rodziny, w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19, dostaną dodatkowe wsparcie. Otrzymają bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko na wakacje albo ferie w kraju. A jeżeli mają dziecko z niepełnosprawnością – dodatkowo 500 zł – informuje Ministerstwo Rozwoju.

Za co zapłacimy bonem turystycznym?

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo ma wejść w życie jeszcze w te wakacje.

Jak będzie działał bon wakacyjny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Gdzie będziemy mogli zrealizować bon wakacyjny?

Bon będzie można wykorzystać w Polsce.  Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej. Koordynuje je Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl

Kiedy wejdzie w życie bon?

Obecnie trwają prace parlamentarne. Miejmy nadzieję, że bon wejdzie jeszcze w lipcu. Na pewno poinformujemy o tym w serwisie PrzyKasie.pl – zaprenumeruj nasz bezpłatny newsletter, aby być na bieżąco z wiadomościami:

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Unipublica. Klauzula informacyjna w pełnej wersji dostępna jest tutaj.

fot. tatapoleca.pl – www.TATApoleca.pl

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK