PrzyKasie.pl

Gwiazdy świata gier na MediaMarkt Gaming Tour!

MediaMarkt rusza z serią wyjątkowych wydarzeń dla pasjonatów gier komputerowych – MediaMarkt Gaming Tour. Będą one doskonałą okazją do spotkania największych polskich gwiazd gamingu. Pierwsze z pięciu spotkań odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 października w sklepie MediaMarkt w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. Uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w turniejach gamingowych i wygrać cenne nagrody. Gwiazdą pierwszej imprezy będzie Katarzyna “Kasix” Paciorek.

E-sport to branża, która systematycznie się rozwija, przyciągając coraz większą publiczność, która z zaciekawieniem śledzi rywalizację między graczami. Statystyki Polish Games Research z 2020 roku wyraźnie wykazują, że gry w Polsce nie mają płci ani wieku. Co ciekawe, 49% graczy stanowią kobiety, a pozostałe 51% mężczyźni. Ten rodzaj rozrywki z jednej strony może zapewnić odskocznię od codzienności, z drugiej strony – dla coraz liczniejszej grupy najlepszych graczy staje się sposobem na życie. Właśnie dlatego, w ramach akcji Gaming Tour, MediaMarkt dąży do popularyzacji e-sportu, poprzez organizację turniejów, w których uczestnicy będą mogli zmierzyć się z gwiazdami gamingu. W pierwszej odsłonie MediaMarkt GamingTour udział weźmie Katarzyna “Kasix” Paciorek, gwiazda platformy Twitch i jedna z najlepszych polskich zawodniczek League of Legends. Kolejne edycje odbywać będą się co tydzień, a o tym, kto będzie gwiazdą każdej z nich, MediaMarkt poinformuje z wyprzedzeniem na swoich kanałach social media.

MediaMarkt jest od lat pierwszym adresem dla użytkowników nowych technologii. Oferujemy szeroki wybór sprzętu, akcesoriów i usług dla graczy, a także wyjątkowe doświadczenia zakupowe, zwłaszcza w naszych strefach gamingowych. Nasze sklepy są także świetnym miejscem do organizacji wydarzeń e-sportowych. To właśnie sprzęt gracza często ma decydujący wpływ na wynik rozgrywki. Monitory szerokokątne, komputery z mocnymi procesorami, wydajne karty graficzne czy choćby wygodne fotele i klawiatury lub precyzyjne myszki – to tylko kilka ze sprzętów, które będzie można przetestować podczas MediaMarkt Gaming Tour – mówi Martyna Ziarkowska, Trade Marketing Manager w MediaMarktSaturn Polska.

Podczas eventów w ramach MediaMarkt Gaming Tour, uczestnicy będą mogli liczyć na konsultacje pod okiem specjalistów. Pomogą oni zainteresowanym klientom w doborze najodpowiedniejszego dla nich sprzętu. Goście będą mieli okazję również przetestować produkty w specjalnej strefie. Uczestnicy turniejów mogą spodziewać się m.in. gry Gran Turismo 7, Fortnite, Fall Guys, czy Forza 5. Turnieje odbywać się będą na komputerach PC, konsolach PS5 i Xbox One. Oprócz organizacji amatorskich turniejów dla graczy z licznymi nagrodami, MediaMarkt chce zachęcić do wejścia w świat gier wszystkich, niezależnie od wieku ani płci. Dlatego podczas eventów zostanie udostępniona również specjalna strefa Free To Play, w której każdy będzie mógł spróbować sił w wybranych grach. 

Eventy gamingowe MediaMarkt będą świetną formą spędzenia wspólnego czasu dla rodzin z dziećmi! Najmłodsi wspaniale odnajdują się w wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu MediaMarkt Gaming Tour może pomóc w rozwoju ich umiejętności jako graczy. Sieć wyznaczy też specjalne strefy Meet&Greet, gdzie uczestnicy będą mogli uwiecznić chwile spotkania z ulubioną gwiazdą gamingu. Przewidziane są też panele Q&A, na których influencerzy odpowiedzą na pytania publiczności. 

Podczas pierwszego wydarzenia, 15 października w warszawskim MediaMarkt w CH Złote Tarasy odbędzie się turniej Gran Turismo 7 na PlayStation 5.  Kolejne będą miały miejsce w Warszawie: 


– 22 października – MediaMarkt w centrum handlowym Okęcie (gra Fortnite)

– 29 października  – MediaMarkt, ul. Ostrobramska 79 (gra Fall Guys)

– 5 listopada  – MediaMarkt w centrum handlowym Blue City (gra Forza Horizon 5) 

– 12 listopada – MediaMarkt w centrum handlowym Arkadia (gra Fortnite). 

Eventy będzie można również śledzić na bieżąco, podczas transmisji online za pośrednictwem serwisu internetowego Twitch: www.twitch.tv/MediaMarktPolska. Zainteresowani gracze będą mogli zarejestrować się do rozgrywek na miejscu, w dniu eventu. Każde wydarzenia zakończy rozgrywką finałowa. Do wygrania w turnieju są najnowsze konsole do gier oraz akcesoria gamingowe.

Partnerzy wydarzenia : HP – Partner Strategiczny, PlayStation, Razer, XBOX, Game Pass, Samsung, Sony, SPC Gear, Trust, Genesis. 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK