PrzyKasie.pl

Rekordowe wakacje 2020

Tegoroczne wakacje większość z nas spędzi w Polsce. Chociaż coraz głośniej mówi się o otwarciu granic, brak jest konkretnych terminów. Turyści nie chcą więc ryzykować i stawiają na krajowy wypoczynek. Wszystko wskazuje więc na to, że lato 2020 pod wieloma względami będzie rekordowe.

Panująca obecnie sytuacja spowodowała, że Polacy zweryfikowali swoje plany wyjazdowe. Zdecydowana większość stawia na podróże krajowe. Jest to z jednej strony spowodowane względami bezpieczeństwa, a z drugiej brakiem konkretnych deklaracji dotyczących otwierania granic. Terminy wznowienia lotów międzynarodowych były już kilka razy przekładane.

Dlatego wiele osób wychodzi z założenia, że lepiej nie ryzykować i nie szukać w ostatniej chwili wolnego noclegu na wakacje w Polsce. Tym bardziej, że w pierwszych dniach czerwca obserwujemy rekordowe zainteresowanie letnimi terminami, co może wskazywać, iż prawdziwe szaleństwo dopiero przed nami.

Rekordowe zainteresowanie noclegami w kraju

Wzrost zainteresowania wypoczynkiem na terenie Polski obserwujemy już od ostatnich dni kwietnia, kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosił odmrażanie usług noclegowych. Boom na nie rozpoczął się jednak 4 maja, gdy obiekty przyjęły pierwszych gości. Od tego momentu obserwujemy stały wzrost zainteresowania krajowymi wakacjami.

Zwiększa się nie tylko liczba zapytań o nocleg – w porównaniu do początku czerwca roku ubiegłego teraz jest ich o 84% więcej – ale także liczba dokonywanych przedpłat. Turyści zdają sobie sprawę, że lepiej nie tracić czasu i od razu dokonać przelewu z zadatkiem lub zaliczką. To właściwie jedyny sposób na to, by mieć pewność, że latem będzie na nas czekało miejsce w obiekcie noclegowym, który wybraliśmy.

Z tego też powodu systematycznie wzrasta liczba osób, które szukają noclegów przez internet i tak też za nie płacą. Również kwaterodawcy coraz bardziej doceniają zalety korzystania z przedpłat online. Jest to bowiem niezwykle wygodny sposób, dzięki któremu od razu po potwierdzeniu dostępności terminu można dokonać płatności kartą lub szybkim przelewem.

Wakacyjne kierunki Polaków. Gdzie wyjeżdżamy najchętniej?

Z obserwacji serwisu nocowanie.pl wynika, że kierunki, które cieszą się największą popularnością wśród turystów, nie zmieniają się. Nadal najchętniej wybierane jest morze oraz góry, a oprócz tego zainteresowanie wzbudzają polskie pojezierza. Szybciej schodzą noclegi w mniejszych miejscowościach. Polaków interesują oferty wypoczynku w ustronnych miejscach, w obiektach kameralnych, zapewniających prywatność.

Stąd tak dobrze sprzedają się domki letniskowe oraz apartamenty, gdyż nie musimy dzielić ich z osobami nieznanymi, a wyłącznie z tymi, z którymi przyjechaliśmy na wypoczynek. Poza tym powodzeniem cieszą również małe gospodarstwa agroturystyczne, obiekty wynajmujące kwatery i pokoje oraz niewielkie pensjonaty.

Polacy mają też dużą świadomość dotyczącą kwestii bezpieczeństwa. Jeżeli są one jasno przedstawione przez właściciela obiektu noclegowego, turyści będą skłonni do zatrzymania się w większym hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Nocowanie.pl zachęca do informowania o zabezpieczeniach przed COVID-19 w treści ofert publikowanych w portalu Nocowanie.pl oraz zaznaczania odpowiednich piktogramów, mówiących o udogodnieniach.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK