PrzyKasie.pl

Rusza innowacyjna platforma pożyczkowa

Innowacyjny portal internetowy Cash, stworzony przez PZU i Alior Bank, wystartował. Dzięki niemu pracownicy mają szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek, które automatycznie spłacają z pensji. Z portalu już korzystają pracownicy spółki z Grupy PKP – PKP TELKOL sp. o.o., która jako pierwsza rozpoczęła współpracę z Cash. Portal jest już dostępny także dla innych pracodawców.

– Rozpoczynamy działalność na szeroką skalę. Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami. Pierwszą jest PKP TELKOL, spółka z Grupy PKP. To szczególny wyraz troski o pracowników – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU. PKP TELKOL to spółka świadcząca specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego.

– Udostępnienie tak unikalnej platformy pożyczkowej odpowiada na aktualne potrzeby klientów. Pokazuje też, że Alior Bank, będący częścią Grupy PZU, tworzy unikalne rozwiązania i w ten sposób dyktuje trendy na finansowym rynku – mówi Iwona Duda, wiceprezes kierująca pracami zarządu Alior Banku.

Za pośrednictwem internetowego portalu Cash zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy, mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tysięcy złotych. Może być ona przyznana na okres od 3 do 36 miesięcy. Pożyczki oferowane przez Alior Bank na portalu Cash wyróżnia także niski koszt – mniej niż 5 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000 zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach. – Stawiamy na zdalność i maksymalne ograniczenie formalności. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ o to dba ich pracodawca – wyjaśnia Weronika Dejneka, prezes spółki zarządzającej portalem Cash.

Proces jest w pełni zdalny – od wypełnienia wniosku online, aż do podpisania umowy poprzez wiadomość SMS. Z pożyczki można skorzystać z domu, co jest wygodne z perspektywy użytkownika. Pracownik  otrzymuje pieniądze następnego dnia roboczego po podpisaniu umowy. Raty są automatycznie potrącane z wynagrodzenia, nie trzeba więc pamiętać o terminie ich spłaty.

Portal Cash daje korzyści zarówno pracownikom, którzy mogą uzyskać dodatkowe pieniądze z bezpiecznego źródła, jak i pracodawcom, dla których to możliwość oferowania dodatkowych benefitów zatrudnionym. – Cash jest dla pracodawców sposobem na zyskanie większej atrakcyjności na rynku pracy. Oferując pracownikom dodatkowe korzyści, mogą utrzymać tych, na których im najbardziej zależy i zdobyć nowych – dodaje prezes Dejneka.  

Portal Cash oferuje pracodawcom wszechstronne wsparcie przy uruchamianiu i obsłudze platformy. Obejmuje ono szkolenia dla działów płac, materiały informacyjne dla pracowników i kompleksowy bieżący serwis.

– Portal Cash to nowa linia biznesowa i świetny przykład wykorzystania synergii w ramach Grupy PZU. Współpraca z bankami jest jednym z naszych strategicznych priorytetów. Rozszerzamy ją, by jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów – podkreśla Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK