PrzyKasie.pl

Woda butelkowa – koszt – jak zaoszczędzić?

O tym, jak ważna dla naszego życia jest woda, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wiele mówi się o tym, że dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia 1,5 l – 2 l wody. Nie tylko uwadnia ona nasz organizm, a zatem wszelkie obecne w nim narządy, ale jest również konieczna m.in. do procesu oddychania, przyjmowania pokarmów oraz przyswajania ich składników odżywczych.

Codzienne spożywanie wody z plastikowych butelek może jednak nie być obojętne dla naszego zdrowia. Poza tym, jeśli pijemy jej naprawdę sporo, związane to będzie z niemałym wydatkiem w skali miesiąca. Warto zatem pomyśleć o tańszych i do tego zdrowszych alternatywach.

Butelki plastikowe a zdrowie

Picie wody z jednorazowych plastikowych butelek może być dla nas toksyczne, gdyż ciepło przyczynia się do uwalniania chemikaliów ze sztucznego tworzywa do wody. Oznacza to, iż zostawienie butelki z wodą na plaży albo w samochodzie prowadzące do jej podgrzania, spowoduje przedostanie się mikroplastiku do płynu. Chociaż dane na ten temat są sprzeczne, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż woda, którą pijemy z plastikowych butelek, zawiera śladowe ilości pestycydów, bakterii, chloru, jak również ołowiu, co jak można się domyślić, nie pozostaje bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Według niektórych naukowców spożywanie takiej wody zwiększa również odsetek występowania schorzeń nowotworowych.

Alternatywy dla plastikowych butelek – dzbanki oraz butelki filtrujące 

Woda nalana bezpośrednio z kranu, nie nadaje się zawsze do spożycia na surowo. Jej jakość może pozostawiać sporo do życzenia, a zatem dla swojego bezpieczeństwa i zdrowia, powinniśmy ją przed wypiciem przefiltrować. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj dzbanek filtrujący, który jest równocześnie tańszą i zdrowszą alternatywą dla wody w plastikowych butelkach. Jak działa dzbanek filtrujący? Złożony jest on z dwóch zbiorników. Do pierwszego z nich należy wlać wodę kranową, która następnie przepływa przez filtr węglowy i już oczyszczona trafia do drugiego pojemnika, z którego można ją wlać bezpośrednio do szklanki.

Drugą zdrowszą i bardziej ekonomiczną opcją, aniżeli woda z plastikowych opakowań, będzie butelka filtrująca. Wystarczy, iż będziemy ją mieć przy sobie, a ugaszenie pragnienia zawsze i wszędzie, nie będzie już problemem. Zwykle w tego typu butelkach mieści się 0,5 litra wody, zaś jeden wkład jest w stanie oczyścić do 150 litrów. Jeżeli każdego dnia wypijamy 2 litry płynu, wkład wystarczy nam na 75 dni. Żywotność zależna będzie w tym przypadku od częstotliwości użytkowania naczynia. Co najbardziej interesujące, butelki filtrujące wykonuje się z bezpiecznego i trwałego materiału. Są one bardzo wygodne i bez przeszkód włożymy je do torebki, torby albo plecaka. Stosując butelkę do filtrowania, dbamy nie tylko o własne zdrowie, ale też o środowisko naturalne. W skali miesiąca możemy również liczyć na spore oszczędności. Sposobów na oszczędzanie na wodzie, jest znacznie więcej. Opisano to bardzo dobrze na stronie dafi.pl/blog/lifestyle/ceny-wody-butelkowanej-wciaz-rosna-sprawdz-jak-mozesz-zaoszczedzic/

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK