PrzyKasie.pl

5% na koncie oszczędnościowym PeoPay KIDS

Październik tradycyjnie uchodzi za miesiąc oszczędzania i z tej okazji Bank Pekao przygotował dla swoich najmłodszych klientów w wieku od 6 do 12 lat specjalną promocję. Od 1 października za założenie Pakietu PeoPay KIDS dzieci zyskują 5% na skarbonce, która wchodzi w jego skład.

Wyniki raportu Pekao na temat edukacji finansowej dzieci pokazują, że rodzice dostrzegają konieczność ich edukowania z zakresu funkcji pieniądza, zarządzania finansami oraz oszczędzania, a w realizacji tego zadana oczekują wsparcia ze strony instytucji finansowych, szczególnie banków. Odpowiedzią na tę potrzebę jest Pakiet PeoPay KIDS Pekao.
Mogą z niego korzystać dzieci od 6 do 12 roku życia, a najważniejszym celem aplikacji jest wprowadzenie ich w świat finansów i nauka oszczędzania.

Pakiet PeoPay KIDS zawiera w sobie szereg usług oraz funkcji podążających za finansowymi potrzebami dzieci. W wirtualnych skarbonkach zbierają one środki na wymarzone cele i śledzą przyrost gromadzonych środków w aplikacji. Za jej pośrednictwem mogą też prosić rodziców o kieszonkowe, zasilenie skarbonki lub doładowanie telefonu. Wreszcie mają możliwość korzystania z własnej karty do konta i samodzielnego płacenia nią za zakupy. Dyskretny nadzór nad finansami dziecka oczywiście cały czas sprawują rodzice z poziomu swojej aplikacji. 

Pekao chce zachęcić dzieci do oszczędzania i nagrodzić ich konsekwencję w działaniu, dlatego od 1 października 2021 r. promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb wynosi 5 proc. w skali roku. Oferta dotyczy środków do kwoty 3 tys. zł przez 92 dni od otwarcia produktów wchodzących w skład Pakietu PeoPay KIDS, który można założyć
w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay, a także w dowolnym oddziale banku.

Obecnie z Pakietu PeoPay KIDS korzysta blisko 60 tys. dzieci, które uzbierały na swoich rachunkach w sumie 44 mlnzł. 42 proc. użytkowników aplikacji ma od 6 do 9 lat, a 58 proc. od 10 do 12 lat, przy czym dziewczynki i chłopcy stanowią niemal równo po połowie klientów PeoPay KIDS. 

Bank Pekao uczy dzieci oszczędzania, zapewniając im do ukończenia 26 lat bezpłatne korzystanie z Konto Przekorzystnego z kartą. 

Wyniki badań postaw Polaków wobec oszczędzania pokazują, że wciąż gromadzenie środków, niezależnie od tego, czy mają one stanowić zabezpieczenie na przyszłość czy też pomóc zrealizować określony zakup, stanowi dla naszego społeczeństwa wyzwanie. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć oszczędzania oraz wyrabiać ten pozytywny nawyk od najmłodszych lat. PeoPay KIDS to idealne rozwiązanie wspierające kształtowanie odpowiednich postaw i przyzwyczajeń w zakresie finansów osobistych u dzieci. Jestem przekonany, że nasza najnowsza promocja, w ramach której oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wyniesie 5 proc. w skali roku, będzie kolejnym argumentem na rzecz wyboru naszego banku przez rodziców dla swoich pociech i rozpoczęcia korzystania z aplikacji PeoPay KIDS – podkreśla Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Funkcjonalność i innowacyjność PeoPay KIDS doceniają eksperci rynku finansowego, czego wyrazem są liczne nagrody. W ostatnim czasie aplikacja otrzymała m.in. tytuł najlepszej implementacji w sektorze bankowych usług cyfrowych, przyznawany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, a także nagrodę główną Orzeł Innowacji dziennika Rzeczpospolita. 

Szczegółowe informacje o ofercie dla dzieci w wieku 6-12 lat można znaleźć na stronie: https://www.pekao.com.pl/peopaykids.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK