PrzyKasie.pl

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Rynek usług pozabankowych doświadcza dynamicznego rozwoju, oferując wsparcie finansowe dla coraz większej grupy klientów. Firmy wyłączone z opcji finansowania przez banki poszukują alternatywnych źródeł kapitału, który czeka na nich w prywatnych biurach pożyczkowych. Dzisiaj zajmiemy się analizą pożyczek pod zastaw nieruchomości, dzięki którym wielu przedsiębiorców otrzymało szansę przetrwania okresowych turbulencji i wyjścia na biznesową prostą. Jakie warunki należy spełnić, aby w jak najkrótszym czasie otrzymać pieniądze? Na jakich zasadach jest udzielana pożyczka z zabezpieczeniem w postaci wpisu do hipoteki?

Warunki uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości

Uzyskanie kredytu hipotecznego w banku poprzedza skomplikowana procedura, której nie będziemy tutaj opisywać. Warto natomiast być świadomym fundamentalnej różnicy, jaka zachodzi między obiema formami wsparcia finansowego. Kredyt bankowy udzielany jest na określony cel, związany z zakupem nieruchomości mieszkalnej lub firmowej. Tymczasem pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm stanowi produkt przyznawany na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. O ile na finansowanie ze strony banku mogą liczyć tylko podmioty z odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i nienaganną historią w BIK, o tyle na rynku pozabankowym pomoc znajdują nawet firmy będące w trudnej sytuacji finansowej. Uzyskanie prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości nie generuje wymogu udowodnienia czystego konta w BIK i KRD. Okresowy brak płynności finansowej również nie stanowi przeszkody. Jedynym, niepodlegającym negocjacjom warunkiem pozostaje konieczność posiadania na własność określonej nieruchomości (grunt, lokal mieszkalny lub dom). Ustanowienie zastawu następuje na drodze wpisu do hipoteki, wyrażonego w formie aktu notarialnego. Bezpieczeństwo umowy pożyczki hipotecznej jest zatem gwarantowane przez notariusza,

Pożyczki ze wbudowanym zabezpieczeniem w postaci zastawu na nieruchomości wymagają przedłożenia podstawowych dokumentów, takich jak numer księgi wieczystej, dokument potwierdzający prawo własności, czy zaświadczenie z Urzędu Skarbowego odnośnie do uregulowanej sytuacji podatkowej. Prywatne biura pożyczkowe rozpatrują wniosek w bardzo krótkim czasie, a na wstępną decyzję przedsiębiorca nie czeka przeważnie dłużej niż 24 godziny.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest

Liderem na rynku pożyczek dla sektora MŚP jest firma Smartvest, specjalizująca się we wspieraniu podmiotów z dowolnego sektora gospodarki. Pożyczki pod zastaw nieruchomości firmy Smartvest charakteryzują się przystępnymi i transparentnymi warunkami, a także wysokim wskaźnikiem LTV. Otrzymanie pożyczki poprzedzone jest wysłaniem internetowego wniosku oraz dołączeniem wymaganych dokumentów, poświadczających stan prawny i parametry fizyczne nieruchomości. Fundusze przyznawane są start – upom, firmom borykającym się z zatorami płatności od kontrahentów, czy przedsiębiorstwom z negatywną historią w BIK i KRD. Pożyczka na rynku pozabankowym daje możliwość pozyskania sporego kapitału, bez konieczności przechodzenia restrykcyjnych procedur weryfikacji zdolności kredytowej.

Więcej informacji można otrzymać pod adresem www.smartvest.pl. Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Artykuł Partnera.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK