PrzyKasie.pl

Sytuacja rynkowa producentów form wtryskowych

Duże branże przemysłowe tworząc pewien opisany system organizacyjny ścisłe określają wymagania stawiane wykonaniu form wtryskowych. Ważne jest, aby narzędziownia która wykonuje takie formy zaakceptowała te wymagania,albo przestanie być partnerem. Firma taka jak Pawform posiada duże doświadczenie we współpracy z firmami z branży Automotive, AGD czy elektrotechnicznej, dlatego też jest w stanie sprostać aktualnie panującej sytuacji rynkowej, która przedstawia duże wymagania wobec narzędziowni.

Jeśli chodzi o wymagania firm, które stawiają firmy zamawiające formy  są to :

– zgodności z założeniami technicznymi zamówienia

– spełnienie określonych warunków produkcyjnych ( czas cyklu, cechy jakościowe)

– gwarancja odbioru w ustalonym terminie

Gwarancja eksploatacyjna

Koszt dobrze wykonanej formy wtryskowej  jest niejednokrotnie porównywalny z ceną wtryskarki. Ponieważ udział kosztów tworzywa w kosztach produkcji wynosi od 50 do 55% stosunek poszczególnych kosztów amortyzacji obu inwestycji do kosztów materiałowych wynosi 1:4 – 1:5. Im większa produkcja tym większy zysk, a tym szybciej formy się amortyzują. Dla producentów wyrobów wniosek powinien być prosty, opłacalne jest inwestowanie w nowoczesne  i drogie formy. Wychodząc z tego założenia wielu krajowych producentów zamawia formy w reformowanych narzędziowniach za granica. Firma Pawform współpracuje między innymi z narzędziowniami z Portugalii, dzięki czemu jest w stanie zapewnić większą wydajność i konkurencyjność rynkową. Niestety w wielu firmach oszczędności szuka się w inwestycjach zwłaszcza narzędziowych. Zakup taniej formy wtryskowej to czasami priorytet dla wielu producentów, może być on jak najbardziej racjonalny, ale musi  być to inwestycja uzasadniona technicznie. Ostatnio coraz więcej zamówień na tanie formy kierowanych jest do krajów dalekowschodnich.  Trzeba pamiętać, ze koszt formy wykonanej w dobrej narzędziowni zawsze jest wprost proporcjonalny do stopnia jej skomplikowania, pracochłonności obróbek, jakości materiałów. Uwarunkowania wynikające z jej budowy, mogą decydować nawet o specjalnej konstrukcji maszyny.

Zapotrzebowanie rynku wymuszające niestety produkcję tanich form, hamuje rozwój także używanych w procesie projektowania programów do symulacji wtrysku. Wiele z nich nie może stosować nowoczesnych programów, oraz rozwiązań  technicznych., ponieważ nie życzą sobie tego odbiorcy. Nawet jestli dokumentacja wyrobu wykonana jest jest już w 3D to przeprowadzenie symulacji uważa się za zbędny luksus. Niestety wiele narzędziowni wydzielonych z zakładów państwowych z braku zleceń podejmuje się  konstruowania i wykonawstwa form wg. Zasad stosowanych przy produkcji narzędzi do obróbki plastycznej metali lub form odlewniczych.

Rośnie liczba narzędziowni, które w wyniku analizy rynku światowego inwestują  w rozwój, gdyż uważają, że rozwój jest warunkiem przetrwania na rynku w  najbliższych latach. Jeśli chcesz współpracować z narzędziownia, która prezentuje światowy poziom, ma duże doświadczenie w zakresie współpracy z producentami znanych marek to Pawform jest narzędziownią, która te wszystkie cechy posiada.

Zapraszamy do współpracy!

Pawform Narzędziownia

Narzędziownia Bydgoszcz

Narzędziownia 

Formy wtryskowe 

cz

Artykuł partnera.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK