PrzyKasie.pl

MediaMarkt dołącza do akcji Godzina dla Ziemi WWF

MediaMarkt po raz kolejny dołącza do największej ekologicznej akcji społecznej Godzina dla Ziemi WWF, która jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W sobotę, 25 marca, o godzinie 20:30 sklepy sieci wyłączą część oświetlenia, aby w ten symboliczny sposób wyrazić troskę o środowisko naturalne.

W tym roku akcja poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. W celu ochrony bioróżnorodności niezwykle ważna jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, ponieważ to one stanowią bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Poza symbolicznym wygaszeniem oświetlenia, uczestnicy akcji mogą realnie wpłynąć na poprawę stanu przyrody, podpisując petycję w sprawie zwiększenia powierzchni obszarów chronionych.

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się w ostatnią sobotę marca po to, żeby okazać troskę o naszą planetę i zainspirować społeczeństwo do podejmowania działań zmierzających do oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi. W ten sposób pokazujemy, że piękno otaczającej nas natury nie jest nam obojętne i chcemy wspólnie zapewnić przyszłym pokoleniom jak najlepsze warunki do życia.

MediaMarkt od wielu lat uczestniczy w akcji poprzez wygaszanie części oświetlenia w sklepach i propagowanie idei akcji wśród konsumentów i pracowników.

Sieć wspiera również klientów w prowadzeniu zrównoważonego stylu życia, m.in. poszerzając ofertę produktów zużywających mniej wody i energii. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia oznaczone logo BetterWay – są one szczególnie przyjazne dla środowiska – mówi Wioletta Batóg, rzecznik prasowy MediaMarkt.

W MediaMarkt warto zwrócić również uwagę na usługi przedłużające życie sprzętom i oszczędzające zasoby naturalne. Są to np. naprawy pogwarancyjne, wykup urządzeń, wynajem sprzętu RentMe, dodatkowa gwarancja czy zabezpieczenie ekranu urządzeń mobilnych.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK