PrzyKasie.pl

Oczyszczacze i nawilżacze – sposób na czyste powietrze w domach

O zanieczyszczeniach powietrza mówi się głównie w sezonie grzewczym, jest to jednak problem całoroczny. O ile na to, czym oddychamy na zewnątrz wpływa mnóstwo różnych czynników, również niezależnych od nas, to w domach możemy skutecznie bronić się przed szkodliwymi substancjami. Z pomocą przychodzą domowe oczyszczacze i nawilżacze, które efektywnie filtrują powietrze w pomieszczeniu. Wystarczy wybrać model dostosowany do naszych potrzeb.

Powietrze, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jak wynika z raportów European Environment Agency, powietrze w polskich miastach jest wśród najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Poziom szkodliwych pyłów PM2,5 i PM10 regularnie przekracza dopuszczalne normy, co może odbijać się na naszym samopoczuciu i przyczyniać się do rozwoju wielu chorób.

Choć najwięcej uwagi poświęca się jakości powietrza w przestrzeni zewnętrznej, problem dotyczy także wnętrz, w których spędzamy ok. 80 proc. czasu. Powietrze w domach czy biurach może zawierać do 150 związków chemicznych. Wdychanie ich wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale szczególnie może zaszkodzić dzieciom. Młode organizmy, bez ukształtowanego w pełni układu odpornościowego, są szczególnie podatne na czynniki środowiskowe. Możemy zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, stosując oczyszczacze powietrza. MediaMarkt oferuje szeroki wybór tych urządzeń, a od 26 do 31 stycznia br. obowiązuje specjalna oferta promocyjna na oczyszczacze powietrza, dostępna w sklepach sieci oraz w sklepie internetowym mediamarkt.pl.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy wzmożone zainteresowanie oczyszczaczami powietrza z naszej oferty. Na przestrzeni ostatnich lat w asortymencie mocno rozwinął się segment oczyszczaczy do 1000 zł, które bardzo dobrze się sprzedają. Do tej pory trzeba było się liczyć ze znacznie większym wydatkiem. Obecnie w zależności od potrzeb i portfela każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Michał Nowotka, Category Buyer w MediaMarkt – Podejmując decyzję zakupową warto wziąć pod uwagę kilka czynników i cech oczyszczacza, które mają wpływ na jego działanie i skuteczność. Są to przede wszystkim rodzaj filtra oraz stopień filtracji, a także wydajność. Musimy pamiętać, aby dobrać model do wymiarów pomieszczenia, ponieważ wtedy będzie on prawidłowo spełniał swoją rolę. Osoby bardziej wrażliwe lub posiadające dzieci mogą z kolei zainteresować się modelami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza pomagają nie tylko w walce ze smogiem. Są także bardzo skuteczne w usuwaniu roztoczy czy alergenów, przez co łagodzą objawy alergii i obrzęki górnych dróg oddechowych. Tym samym chronią nas przed infekcjami płuc, oskrzeli, oczu, nosa lub gardła. Umożliwiają też nawilżanie i wietrzenie pomieszczenia przy zamkniętych oknach. Inteligentne oczyszczacze powietrza są bardzo ciche i energooszczędne. 

Wybierając odpowiedni model zneutralizujemy zapachy i szkodliwe lotne związki organiczne w pomieszczeniu, a korzystając z funkcji aromaterapii wypełnimy je przyjemnym zapachem, co pomoże się nam zrelaksować. 

W sieci sklepów MediaMarkt znajdziemy kilkadziesiąt modeli oczyszczaczy, w przedziale cenowym do 200 zł do 3200 zł. 

W tym sezonie klienci najchętniej wybierają modele (Top 10 sprzedaży w sieci MediaMarkt):

– Oczyszczacz powietrza XIAOMI Mi Air Purifier 3C

– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HD50E-L

– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-PF40E-W

– Oczyszczacz powietrza DYSON Purifier Humidify+Cool PH03

– Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HD40E-L

– Oczyszczacz  z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HG30E-B

– Oczyszczacz powietrza XIAOMI Mi Air Purifier Pro H

– Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza SHARP UA-HG50E-L

– Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG60E-L

– Oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza SAMSUNG AX60R5080WD/EU

Dużą popularnością cieszy się również oczyszczacz powietrza z funkcją grzania i wentylacji Philips AMF220/15 3w1 Pure Breeze&Hot

Bez względu na to, jaki oczyszczacz wybierzemy, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów. Czynność tą należy powtarzać w zależności od intensywności pracy urządzenia i wielkości pomieszczenia, zgodnie z zaleceniami producentów.

Warto zapoznać się z pełną ofertą oczyszczaczy powietrza w promocyjnych cenach. 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontynuując przeglądanie tej strony www, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Serwis PrzyKasie.pl wykorzystuje pliki cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "OK" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK